"Z moje strani je. Kaj pa je z njene, ne vem in je niti ne sprašujem," še dodaja Fabjan.
Na 31. poletni šoli juda, ki pravkar poteka v Izoli, sodeluje 550 športnikov iz 12 držav. Najboljši slovenski judoisti merijo moči z močnimi nasprotniki in se pripravljajo na oktobrsko svetovno prvenstvo v Uzbekistanu. Tja bo odšlo sedem ali osem predstavnikov vmesne generacije, je napovedal selektor Marjan Fabjan.
Zgodila se je menjava generacij
Fabjan poudarja, da se je po olimpijskih igrah zgodila menjava generacij: "Vsaj z moje strani tu ni več Tine Trstenjak in Ane Velenšek. To se pravi, da bomo šli brez teh tekmovalk. Kljub temu imamo mlade, ki so bile ves čas v senci njih. So dobro pripravljene in pričakujem, da bo kakšen uspeh."
Tina Trstenjak, zlata na OI v Riu in srebrna na OI v Tokiu, svojih načrtov ni popolnoma razkrila. Po letu počitka, ki si ga je vzela po medalji v Tokiu, v Izoli znova trenira. "Za zdaj o tem težko govorim. Jaz bom tekmovala, ko se bom počutila dovolj pripravljeno. Za zdaj se še ne, ampak, kot vidite, tukaj treniram in se pripravljam," pravi slovenska šampionka.
Zdajšnje reprezentantke po Fabjanovih besedah predstavljajo vmesno generacijo. Za njimi prihajajo tekmovalke, ki veliko obetajo, vendar po selektorjevem mnenju še niso zrele za največja tekmovanja: "Po domače povedano, ne bi želel prekuriti teh tekmovalk. Kar smo vedno delali, po načrtih, delamo tudi tokrat."
Še naprej močna ženska ekipa
Pred največjim tekmovanjem v sezoni je Fabjan napovedal: "Mislim, da bodo na svetovnem prvenstvu najverjetneje v dobri formi Maruša Štangar, Kaja Kajzer, Andreja Leški in tudi nekateri, ki bodo šli zraven in še niso dokončno potrjeni, ampak ekipa je že nekako znana. Pričakujem, da se bo svetovnega prvenstva udeležilo sedem ali osem tekmovalcev."
Maruša Štangar se vrača po poškodbi in več kot enem letu odsotnosti z velikih tekmovanj. V Izolo je prišla z mladinskega turnirja, zdaj se bori s članicami: "Najprej malo nižjega ranga, potem bom stopnjevala na vedno močnejše. Čutim, da se borba izboljšuje. Prihajam spet v pravi ritem. Po pričakovanjih gre."
Vrača se tudi Kaja Kajzer. Prvi nastop je imela v Zagrebu, kjer po njenih besedah ni šlo ne dobro ne slabo: "Roke so bile prepočasne, ampak sem v tem času pridobila veliko moči." Dodala je, da je videla napake, ki jih lahko v dveh mesecih do svetovnega prvenstva popravi. Priznala pa je, da trenutno še ni dovolj pripravljena za medaljo, saj ji med drugim tudi gleženj "še malo škripa".
Visoki cilji Andreje Leški
Andreja Leški je povedala, da je imela v zadnjih treh dneh v Izoli 20 ali 25 tako kakovostnih bojev, kot jih ni imela že nekaj mesecev. Kljub nedavnim poškodbam ne skriva cilja: "Ubraniti lansko medaljo, mogoče pa poseči še višje."
Tudi za dobitnico bronaste medalje z aprilskega evropskega prvenstva Anko Pogačnik je svetovno prvenstvo glavni cilj sezone. Upa, da bo tam med nosilkami turnirja in bo začela z lažjimi nasprotnicami, prepričana pa je, da je lahko konkurenčna vsaki tekmovalki. "Vsekakor na vsakem tekmovanju ciljam na medaljo, bi pa bila zadovoljna tudi s petim mestom."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje