Peter Kauzer in Eva Terčelj sta dobila priznanji na prireditvi v Celju. Foto: MMC RTV SLO

Kauzer, ki je v Bratislavi osvojil naslov svetovnega prvaka in si s tem že zagotovil nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto v Londonu, je dobil tudi naziv najboljšega tekmovalca na divjih vodah, dvema zmagama in tretjemu mestu ter skupni zmagi v svetovnem pokalu je med drugim dodal tudi ekipno zlato z evropskega prvenstva v Seu d'Urgellu.

Terčeljeva, ki je prav tako najboljša divjevodašica leta 2011 in se je že pred tem okitila z Rožančevo nagrado Mestne občine Ljubljana, je bila z devetim mestom na SP najboljša slovenska predstavnica in tudi ona poskrbela za izpolnjeno slovensko olimpijsko kvoto. Izkazala se je tudi na evropskem prvenstvu mlajših članic, kjer je osvojila zlato odličje.

Najboljša tekmovalca na mirnih vodah sta postala vse boljša člana kajakaškega dvojca Lovro Leban in Rok Kuk, med drugim srebrna med mlajšimi člani na EP na 1000 m, najboljša tekmovalka v mirnovodaški konkurenci pa je bila pričakovano spet Špela Ponomarenko Janić.

Priznanje za najboljšega mladinca leta je odnesel slalomist Simon Brus, tudi peti najboljši mladi športnik Evrope.