Namen dogodka, ki ga imenujejo Parafest, je med mladimi invalidi spodbujati gibanje in ukvarjanje s športom, kar je tudi osrednji cilj programa Postani športnik.
Mladi obiskovalci in strokovni delavci so v URI-ju Soča lahko spoznali in se preizkusili v namiznem tenisu, balinanju (bocci), paraatletiki in parakolesarstvu.
Takšen dogodek so organizirali tretjič, osrednje prizorišče je bilo park otroškega oddelka URI-ja Soča. Otroci in mladostniki, ki so na rehabilitaciji v tem centru, ter preostali obiskovalci so spoznavali parašporte in imeli možnost za gibanje ter ukvarjanje s športom. To pa je tudi glavni cilj takšnega dogodka, saj šport mladim invalidom zvišuje kakovost življenja na več ravneh. Ne pomaga le pri rehabilitaciji in boljši telesni pripravljenosti, pač pa je bistven pri vključevanju v družbo in za dvig samozavesti, so pojasnili v krovni slovenski zvezi za šport invalidov.
Parašporte so danes predstavljali tudi uspešni slovenski parašportniki, med njimi kolesar Anej Doplihar in namiznoteniški igralec Luka Trtnik, oba že udeleženca paraolimpijskih iger.
"V zvezi ŠIS - SPK verjamemo v izjemne sposobnosti vsakega posameznika, zato se že vrsto let zavzemamo za promocijo parašporta na več ravneh, med drugim tudi s Parafestom, ki poteka v okviru programa Postani športnik, ki ga izvajamo skupaj z Lidlom Slovenija. Prepričani smo, da moči športa, ki izboljšuje telesno pripravljenost, spodbuja socialno vključevanje, krepi samozavest in pomaga pri rehabilitaciji, ne smemo podcenjevati. Želimo, da danes naši mladi prijatelji invalidi to moč izkusijo na lastni koži," je o pomenu dogodka razlagal Gregor Gračner, podpredsednik Zveze ŠIS - SPK in vodja programa Postani športnik.
V URI-ju Soča je šport pomemben del rehabilitacijskega procesa, saj posameznikom pomaga k hitrejši povrnitvi v dejavno življenje. Zato je tudi po tem, ko pacienti zapustijo inštitut in se vračajo v vsakodnevno življenje, priporočljivo, da ostanejo športno dejavni.
"Poslanstvo URI-ja Soča je opolnomočiti paciente, jim pomagati, da si povrnejo samostojnost in se spet dejavno vključijo v družbo. Pomemben sestavni del rehabilitacijskega procesa pa je tudi šport. Z njegovo pomočjo odkrivamo svoje prednosti, premagujemo ovire in na novo določamo svoje meje. Ustvarja bolj vključujočo družbo, v kateri lahko uspeva vsakdo, ne glede na svoje sposobnosti," je poudaril direktor URI-ja Soča Zvone Čadež.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje