Takole se je Richard Rodgers v množici modrih dresov dokopal do žoge. Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Nekaj sekund je Aaron Rodgers z vso silo žogo poslal proti končni coni. Foto: Reuters

Dolgo je kazalo na suvereno zmago Detroita, ki je sezono začel slabo (1-7), a nato zaigral kot prerojen in s tremi zaporednimi zmagami celo odprl upanje za preboj v končnico. Kazalo je na novo zmago, saj so Levi že v prvi četrtini dosegli 17 točk, sredi tretje četrtine pa že vodili z 20:0.

Packersi srečno do prvega zadetka
Sledil je čudežni preobrat. Packersi so 20 minut pred koncem napadali, bili so le nekaj jardov od končne cone, ko je James Starks izgubil žogo, ta je odletela v končno cono, kjer se je na žogo ulegel Randall Cobb in znižal na 20:7. Podajalec Detroita Mathew Stafford (23/35, 220 jardov) je v prvi naslednji akciji izgubil žogo, minuto pozneje je Aaron Rodgers (24/36, 273 jardov, 2 TD, INT) podal Davanteju Adamsu za 20:14.

Rodgers sam stekel do konca
Sedem minut pred koncem je Matt Prater po prostem strelu (42 jardov) povišal na 23:14. Sledile so divje minute, kjer bil glavni režiser Aaron Rodgers. Tri minute pred koncem je s 17 jardov sam stekel v končno cono (23:21). Žogo je dobil Detroit, ki je izvedel šest akcij, nato pa globoko v zadnji minuti Green Bayu predal žogo. Ta je napad začel na svojih 21 jardih, na semaforju pa je bilo vsega 23 sekund.

Upanje dal prekršek Taylorja
Prvi njegovi podaji sta bili neuspešni, do konca je bilo samo šest sekund. Sirarji so začeli akcijo iz obupa, upanje so iskali z laterarnimi podajami. Žoga je tako po izteku igralnega časa spet prišla do Rodgersa, ki ga je podrl Devin Taylor. Sodniki so piskali prekršek, in čeprav se je igralni čas že iztekel, so gostje dobili zadnjo priložnost. Ker je bilo do končne cone kar 61 jardov, jim je ostala dobro znana in redko uspešno odigrana akcija, ki sliši na ime 'Zdrava Marija'. V njej podajalec proti končni coni vrže žogo in upa, da jo bo v zgoščeni obrambi kdo od njegovih soigralcev ujel. To je dejansko uspelo njegovemu soimenjaku Richardu Rodgersu (VIDEO).

McCarthy: Ta zmaga šteje veliko
"Vedel sem, da se bom lahko iztrgal in si pridobil nekaj časa, da moji soigralci stečejo v končno cono. Vrgel sem in upal na najboljše," se je smejalo podajalcu. Njegov trener Mike McCarthy pa je dodal: "Na žalost je zmaga vredna kot ena sama zmaga, a za nas tole šteje precej več."