Vladimir Samsonov je gladko odpravil Tokića. Foto: EPA

V odločilni tekmi je z 0:3 izgubila proti lanski finalistki, Belorusiji, pri tem pa Bojan Tokić, Jan Žibrat in Saš Lasan niso osvojili niti niza.

"Ne vem, kako so so se oni našli v boju z nami. Še lani so osvojili srebrno kolajno, zdaj pa so se znašli v boju za obstanek. So boljši od nas, mi nismo imeli prav veliko možnosti, čeprav smo upali. Za morebiten uspeh bi Tokič moral premagati Samsonova, a Belorus je dokazal, da mojster ostaja mojster. Po porazu našega najboljšega igralca je barka potonila," je dejal selektor Bojan Rak, ki je tokrat na klopi pustil junaka tekme proti Slovaški Mitjo Horvata.

Slovenci, ki so se drugič uvrstili med najboljših 12 ekip v Evropi, a jim je zagodla sprememba pravil - na naslednjem prvenstvu bo namreč v elitni skupini igralo le 12 reprezentanc -, bodo za končno 11. mesto igrali proti Angliji.

V ženski konkurenci so v polfinalu Nizozemke s 3:2 ugnale Madžarke, Romunke pa z enakim izidom Belorusinje, kar pomeni, da bodo gledalci priča ponovitvi lanskega finala iz Ostrave. Ženski finale se bo odigral jutri ob 15.00, moški pa ob 18.30.

Pohar - Nilsen 3:2 (-13, 8, -11, 5, 6)
Fajmut - M. Grutle Aaseboe 3:1 (-9, 5, 8, 10)
Pavlin - A. Grutle Aaseboe 3:0 (4, 13, 9)

Za 25. mesto:

SLOVENIJA - WALES 3:0

Izžrebani so bili tudi pari med dvojicami:

Moški:
Tokič (Slovenija)/Karakašević (Srbija) - z zmagovalcema dvoboja R. Jenkins/S. Jenkins (Wales) - Soine/Hietikko (Finska)

Žibrat/Horvat (Slovenija) - Machado/Carneros (Španija)