Webb Simpson je na najnovejši jakostni lestvici splezal na peto mesto. Foto: Reuters

Drugo mesto sta si razdelila še en Američan Michael Thompson in Severni Irec Graeme McDowell, ki sta zaostala le za en udarec. McDowell je imel pred zadnjim krogom štiri udarce prednosti pred kasnejšim zmagovalcem, a je izjemno slabo začel finalni krog, saj je že na prvih devetih luknjah nanizal štiri bogeyje (udarec nad parom luknje).

Oba niza se nadaljujeta
Z zmago Simpsona se nadaljuje neverjetni niz, saj je še 15. zapored na turnirjih velike četverice zmagal drug golfist, od tega je na zadnjih devetih turnirjih vedno zmagal nekdo, ki prej na "majorjih" še ni slavil.

Woods začel dobro, končal slabše
Najbolj znan golfist na svetu Tiger Woods je tekmovanje končal na 21. mestu (287 udarcev). Po dveh krogih (69, 70) si je sicer delil prvo mesto, v drugi polovici pa je igral slabše (75, 73).