"All blacki" se veselijo drugega naslova svetovnega prvaka, tudi tokrat so bili najboljši pred svojimi gledalci. Foto: Reuters
Piri Weepu
Piri Weepu je v prvem polčasu zgrešil tri strele (dva kazenska in potrditev po zadetku). Foto: Reuters

Gostitelji so ob polčasu vodili s 5:0, lahko bi si nabrali še bistveno večjo prednost, a je Piri Weepu zgrešil kar tri strele. Če bi imeli "All blacksi" na računu dodatnih osem točk, bi bil drugi polčas bržkone manj napet.

Trinh-Duc zapravil kazenski strel
A Francozi se niso vdali. Ob zaostanku 8:7 so imeli v 64. minuti priložnost, da prvič povedejo, a je Francois Trinh-Duc zgrešil kazenski strel.

Tretji finalni poraz Francije
Francozi so igrali v svojem tretjem finalu na svetovnih prvenstvih. Za galske peteline sta bili vedno usodni oceanski velesili (Nova Zelandija v letih 1987 in 2011 ter Avstralija leta 1999).

SP v ragbiju, finale:
NOVA ZELANDIJA
- Francija 8:7 (5:0)
5:0 - Po izvajanju avta je Tony Woodcock v 15. minuti pretental gostujočo obrambo in s petih metrov položil žogo. Piri Weepu je zgrešil strel za potrditev.
8:0 - Kazenski strel je v 45. minuti zadel Stephen Donald, ki je v tem elementu zamenjal Weepuja, ki je bil v prvem polčasu trikrat nenatančen.
8:7 - Francozi so že minuto pozneje vrnili udarec in po zadetku Thierryja Dusautoirja znižali na 8:5, nato pa je Francois Trinh-Duc z uspešno potrditvijo razliko znižal le na eno točko.