Trener New Englanda Bill Belichick
Corey Dillon v zadnji četrtini takole dosegel touchdown, ki je odločil srečanje.

Kljub temu, da so bili Patriotsi pred srečanjem veliki favoriti, je bil po treh četrtinah izid v Jacksonvillu izenačen (14:14). Moštvo iz predmestja Bostona je v prvih petih minutah zadnjega dela pobegnilo na 24:14, kar Eaglesi niso mogli več nadoknaditi. Končni izid je bil postavljen minuto in 48 sekund pred koncem.

"Pokal pripada mojim igralcem. V letošnjem letu so dali vse od sebe, na najtežjih srečanjih so iz sebe iztisnili zadnje atome moči, zato si pokal resnično zaslužijo. Presrečni smo nove zmage," je dejal trener zmagovalcev. Bill Belichick.

Domoljubi so tako ponovili podvig Dallasa, ki je edini doslej osvojil tri naslove v štirih letih. Poleg tega so šele sedmo moštvo v zgodovini, ki je ubranilo naslov. Nazadnje je to uspelo Denver Broncosom v sezoni 1998/99. Orli, ki so bili v finalu prvič po letu 1981, so še vedno brez lovorike.

Za najkoristnejšega igralca srečanja so izbrali sprejemalca (wide receiver) Deiona Brancha, ki je ujel 11 žog (izenačen rekord) za 133 yardov. Trener Belichik je osvojil rekordni tretji naslov in po zmagah v finalih Lige NFL presegel Vinca Lombardija (Green Bay).

Na večni lestvici po osvojenih Superbowlih še vedno vodi Dallas s petimi lovorikami, sledita San Francisco in Pittsburgh s po štirimi, New England pa jih ima tri.
2004 NEW ENGLAND - CAROLINA      32:29
2003 TAMPA BAY - OAKLAND 48:21
2002 NEW ENGLAND - ST. LOUIS 20:17
2001 BALTIMORE - NEW YORK GIANTS 34:7
2000 ST. LOUIS - TENNESSEE 23:16
1999 DENVER - ATLANTA 34:19
1998 DENVER - GREEN BAY 31:24
1997 GREEN BAY - NEW ENGLAND 35:21