Giarnni Regini-Moran. Foto: Reuters

Na veselje 8000 domačih gledalcev je bil med zmagovalci tudi Giarni Regini-Moran, ki je v prvem finalu dneva v dvorani M&S Bank Arena postal prvi britanski svetovni prvak na parterju v zgodovini, za njim pa sta se na odru za zmagovalce zvrstila Japonca Daiki Hašimoto, olimpijski prvak je v Angliji osvojil tudi mnogobojsko krono, in Rjosuke Doi. Na tem orodju se je na SP-ju predstavil tudi edini Slovenec Nikolaj Božič, ki je bil v kvalifikacijah 114.

Na preskoku, paradnem orodju najboljše Slovenke Teje Belak, ki je tokrat s 15. mestom obstala v kvalifikacijah, je zmago slavila olimpijska prvakinja na parterju, Američanka Jade Carey. To je bil zanjo prvi posamični naslov svetovne prvakinje; Američanke so sicer na tem prvenstvu osvojile ekipno zmago.

Na konju z ročaji je zmagal Irec Rhys McClenaghan. Nekdanji evropski prvak (2018) na tem orodju in bronasti s SP-ja 2019 je osvojil prvi svetovni naslov. Na krogih pa je zmaga odšla v Turčijo; prvega naslova v karieri se je razveselil Adem Asil.

V Turčiji sicer že vrsto let kot strokovni sodelavec reprezentance deluje nekdanji slovenski šampion Aljaž Pegan, ki je pri Mednarodni gimnastični zvezi (FIG) tudi predsednik komisije za športnike in s tem tudi član izvršnega odbora svetovne zveze.

V zadnji ženski odločitvi prvega dne finalov, na dvovišinski bradlji, je Kitajka Wei Xiaoyuan ubranila naslov. Čeprav se je v finale uvrstila s četrto oceno, je danes pokazala največ zbranosti. Olimpijska prvakinja iz Tokia 2020 na tem orodju, Belgijka Nina Derwael, je osvojila bronasto kolajno.

Prvenstvo se bo končalo v nedeljo, ko bo na sporedu še preostalih pet finalov po orodjih.