Po pričakovanjih sta bili najvišje tekmovalki na 400 m prosto. Bolj zadovoljna je lahko Fainova, ki se je popolnoma približala osebnemu rekordu, Odrova pa je v karieri že dosegla izid, ki bi jo popeljal v finale.
Odrova šla na vse ali nič
"Šla sem na vse ali nič in na koncu se je videlo, da nimam prave moči, saj sem navadno v drugi polovici tekme močnejša. Prvih 200 metrov sem se borila s tekmicami, na drugi polovici pa jih nisem mogla držati. A dala sem vse od sebe, znano pa je tudi, da je zame dopoldan vedno težko," je po tekmi povedala Ravenčanka Odrova.
Fainova se je potrudila, kolikor se je lahko
Fainova je osmemu mestu na 800 m prosto dodala še drugo uvrstitev med najboljših 16. "Potrudila sem se, kolikor sem se lahko. Dosegla sem najboljši izid v jutranjem plavanju in sem zadovoljna. Vesela pa sem celotnega tekmovanja. Evropa plava in jaz sem tukaj, kjer sem. Uvrstila sem se v prvi finale, dobila pa tudi izkušnje in motivacijo, da bodo uvrstitve na naslednjih tekmah še boljše," je o nastopu in premieri na EP povedala 16-letna tekmovalka Branika.
Vozlova zadovoljna z rezultatom
Na 200 m prsno je Tjaša Vozel z 2:24,63 osvojila 15. mesto in popoldanski veliki finale zgrešila za sekundo, mladinki Tara Vovk in Tina Čelik sta bili 29. in 30. "Glede na to, da sem še pred tremi tedni lovila normo za evropsko prvenstvo, sem zelo zadovoljna z rezultatom. Dosegla sem najboljši izid v sezoni, res sem se potrudila, res pa je tudi, da mi manjka nekaj takih tekem, da bi se morala boriti že zjutraj, a z dosežkom moram biti zadovoljna," je po tekmi ocenila Vozlova, ki se je na EP dvakrat prebila med najboljših 16. "Glede na osebni rekord in včerajšnje plavanje na 200 m mešano sem danes pričakovala malo več. A na Dansko sem prišla po uvrstitev med najboljših 16, kar sem dosegla in domov grem lahko zadovoljna," je menila 17-letna Vovkova.
Čelikova priznala: Morala bi biti hitrejša
Zelo se je osebnemu rekordu približala 16-letna Čelikova, ki bo v mladinski konkurenci nastopala tudi v prihodnjem letu: "Glede na trening bi morala biti nekoliko hitrejša, a prvenstvo zapuščam z dvema osebnima rekordoma in lepimi izkušnjami ter spomini, zato sem s celim tednom lahko zadovoljna." Prvi sta na 50 m prosto nastopili mladinka Olimpije Neža Klančar in Radovljičanka Tjaša Pintar ter s 25,36 in 25,52 dosegli nova osebna rekorda in osvojili 31. ter 35. mesto.
Klančarjeva si je želela več
"Saj imam v velikem bazenu boljši izid," je bila nekoliko jezna novinka na prvenstvu Klančarjeva, ki ni skrivala, da si želi še več. Po drugi strani pa njen dosežek ni slab, saj se je v eni sekundi med osmim in 32. mestom zvrstilo kar 24 tekmovalk, kar priča o gostoti dosežkov. "Za prvo EP lahko rečem le, da sem z nastopi zelo zadovoljna, saj sem dobila pomembne izkušnje," je še dodala 17-letna Ljubljančanka. "Imela sem veliko startov, dosegala osebne rekorde in dobila pomembno povratno informacijo za naprej. Seveda je lahko vedno kaj boljše, a mislim, da grem lahko samozavestno v prihodnjo sezono in da moram biti z dosežki zadovoljna," pa je dejala študentka univerze Tennessee Pintarjeva.
Hosszujeva najuspešnejša plavalka
Prireditelji na EP-ju v kratkih bazenih v plavanju so v nedeljo sicer razdelili 10 kompletov kolajn. Tudi v najbolj "slovenski disciplini" na 100 m mešano, kjer se je z 51,76 zmage veselil Italijan Marco Orsi. Izid je natančno sekundo slabši od rekorda prvenstev Petra Mankoča iz leta 2009 in bo tako veljaven tudi na naslednjem EP 2019 v Glasgowu. Najuspešnejša udeleženka letošnjega tekmovanja je po pričakovanjih postala Madžarka Katinka Hosszu s šestimi zlatimi kolajnami, ki pa v nedeljo ni tekmovala. "Enostavno bi si finale rada enkrat v miru ogledala," je že v soboto dejala madžarska zvezdnica.
Pedersenovo premagala Monterova
V Kraljevi areni, kjer so prireditelji konec tedna za gledalce odprli tudi zgornji ring, je domačim ljubiteljem plavanja veselje najprej pokvarila Španka Jessica Vall Montero, ki je na 200 m prsno ugnala domačo evropsko rekorderko Rikke Möller Pedersen. Ta je imela kljub bučnemu navijanju precej dela, da je tesno ugnala Belgijko Fanny Lecluyse. Prvak na 100 m prosto je postal Italijan Lucca Dotto, velik belgijski dan pa je s srebrom potrdil Peter Timmers.
Sjoestroemova vendarle prišla do zlata
Na 100 m delfin je švedska svetovna rekorderka Sarah Sjoestroem vendarle prišla do zlata, potem ko je v Koebenhavnu že večkrat stopila na stopničke za zmagovalce. Švedinja pa se ni ustavila in dobila tudi tekmo na 50 m prosto, kjer je za vsega stotinko ugnala Nizozemko Ranomi Kromowidjojo. Domači navijači so slavili bron Pernille Blume. Prav na koncu pa si je Sjoestroemova zlato priplavala še v švedski mešani štafeti, ki je preprečila igranje danske himne, zanimivo pa je, da sta ekipi kolajni osvojili na zunanjih progah, torej s sedmim in osmim časom predtekmovanja,
Tudi Lihtenštajn do kolajne
Lihtenštajn je nov med državami dobitnicami kolajn na evropskih prvenstvih. Tja ga je z bronom na 400 m prosto vpisala Julia Hassler. Z bojem za zmago ta ni imela nič, saj sta o prvem mestu odločali Madžarka Boglarka Kapas in Nemka Sarah Köhler, v drugi polovici pa je bila močnejša Madžarka.
Harlanov priplaval zlato Rusiji
Še eno zlato več je Rusom priplaval Aleksander Harlanov, najboljši na 200 m delfin. Rusi so pričakovali zlato tudi od Aleksandra Kolesnikova na 50 m hrbtno, a je mladi Rus slabo prišel v cilj, kar je izkoristil Italijan Simone Sabbioni. Prav na koncu so se Rusi vendarle veselili še enega zlata z mešano štafeto, z dosežkom 1:30,44 pa so poskrbeli tudi za nov svetovni rekord.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje