Magnus Carlsen je imel najtežjega nasprotnika v 5. krogu, ko je s črnimi figurami premagal Alexeia Shirova iz Španije. Foto: Twitter/FIDE

Enak izkupiček imata še Gruzijec Baadar Jobava in prvi favorit Magnus Carlsen. Poljak Jan Krzystof Duda in Jobava sta bila edina, ki sta dobila uvodne štiri partije, nato sta se pomerila v peti, ki se je končala z delitvijo točk.

Jan-Krzysztof Duda je med favoriti za medaljo, pred božičem je postal evropski prvak. Bo še svetovni? Foto: Twitter/FIDE

Carlsen je edino polovičko izgubil v drugem krogu, ko je remiziral z Armencem Samvelom Ter Sahakjanom.

Na četrtem mestu je svetovni podprvak v klasičnem šahu Rus Jan Nepomnjašči (4,0 točke), čudežni deček Alireza Firouzja je z istim številom točk na 14. mestu, Američana Fabiano Caruana in Hikaru Nakamura pa sta s 3,5 točke na 22. oziroma 23. mestu.

Še dva dneva obračunov ...
Prvenstvo se bo nadaljevalo v ponedeljek, ko bodo na sporedu štiri partije, končalo pa v torek z zadnjimi štirimi.

... Nato pa še eno prvenstvo
V sredo in četrtek bodo šahisti tekmovali še za naslov svetovnega prvaka v hitropoteznem šahu (v teh ima šahist na voljo pet minut, v pospešenem pa 15).