Slovesnost je potekala ob polčasu tekme rokometne Lige prvakinj med Krimom in Metzem iz Francije. V tej generaciji bo član še ta mesec ob praznovanju stoletnice Odbojkarske zveze Slovenije postal tudi odbojkar Adolf Urnaut.
Tatjana Polajnar: Pomagala pri rasti Krima
Polajnar je druga rokometašica v hramu po Alenki Cuderman. Po razpadu nekdanje skupne države, katere reprezentantka je bila, je Polajnar igrala eno ključnih vlog v slovenskem klubskem in reprezentančnem rokometu in pripomogla, da se je Krim prelevil v evropskega velikana.
"Ko sem dobila vabilo, sem se najprej vprašala, ali si to res zaslužim. Konec koncev, ko sem se ozrla nazaj, sem videla, da je za mano kar nekaj športnih uspehov, ki so ostali zapisani v zgodovino. Predvsem sem hvaležna za vse, ki so bili poleg mojih uspehov, pa tudi porazov, ki so mi pomagali, da sem te cilje dosegla. Rokomet je kolektiven šport, tega nisem dosegla sama, vedno je za mano stala odlična ekipa, tako mojih soigralk, ki so še danes v mojem srcu, kot tudi drugih," je povedala Polajnar.
Lojze Kolman: Še zdaj uporabljajo kolmana
Kolman je osvojil bron na evropskem prvenstvu v Lozani leta 1990 za prvo slovensko gimnastično odličje po generaciji legendarnega Mira Cerarja. Element kolman pa je še vedno del programa finalistov velikih tekmovanj.
"Občutki so lepi. Lepo je, da novinarji, ki imajo vpogled v zgodovino športa v Sloveniji, znajo to ceniti in zato sem zelo vesel, da so me sprejeli v hram slavnih, kar ostane za vedno. Lepo je biti v klubu takšnih slovenskih legend, kot je Miro Cerar. To je velika čast," je bil čustven Kolman.
Olimpijska medalja leta 1988
Mujkić in Prešeren sta v dvojcu brez krmarja osvojila prvo slovensko olimpijsko medaljo v veslanju z bronom leta 1988 v Seulu. Mujkić je nato v Barceloni leta 1992 v četvercu brez krmarja osvojil svoj drugi olimpijski bron.
"Ganjen sem, vesel in počaščen, da sva tudi midva z Bojanom sprejeta v hram športnih junakov. Vesel sem, da imamo tudi v Sloveniji nekaj takega," je komentiral Mujkić. "Vsekakor je to dobra gesta tudi za nas nekdanje športnike, da ostanemo v bolj svežem spominu tudi mlajšim generacijam," pa je dodal Prešeren.
Vse se je začelo leta 2011
DŠNS je Hram slovenskih športnih junakov, ki domuje v zelenem ringu ljubljanske dvorane Stožice, odprl leta 2011, ko je kot prva na prireditvi Športnik leta vanj uvrstilo telovadca Leona Štuklja in Miroslava Cerarja, najboljša slovenska športnika prejšnjega stoletja. V naslednjih letih je svoje mesto v hramu našlo skupaj 59 posameznikov, veslaški osmerec z olimpijskih iger v Tokiu leta 1964 ter tri generacije košarkarskega kluba Olimpije.
Prvič v zgodovini je namreč 3. junija lani DŠNS v hram sprejelo ekipo oziroma moštvo, med športne legende so bile umeščene tri generacije ljubljanskega kluba, ki je med drugim šestkrat postal prvak Jugoslavije in leta 1994 osvojil evropski pokal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje