Z vsestransko igro se je dokazal Julian Edelman, ki je skupaj zbral 222 jardov in le malo je zmanjkalo, da bi se veselil hat-tricka vseh možnih zadetkov. Najprej je enega dosegel pri vračanju punta (68 jardov, skupaj 117), drugega kot lovilec (ujel je podajo za 2 jarda, skupaj 58), uspel pa mu je tudi izvrsten tek za 47 jardov, ko ga je gostujoča obramba podrla tik pred končno cono. Foto: Reuters
Colin Kaepernick (San Francisco 49'ers)
Na ponedeljkovem obračunu vodilnih moštev Severa in Zahoda v NFC je zablestel podajalec Colin Kaepernick, ki je prvič v NFL-karieri začel tekmo. 25-letnik je podal za 243 jardov in dva "touchdowna" ter poskrbel, da so 49ersi pometli z Bearsi (32:7). Foto: Reuters
Peyton Manning
Denver je ugnal divizijskega tekmeca San Diego s 30:23, s čimer zmagovalec v diviziji AFC zahod že skoraj odločen. Broncosi imajo pred Chargersi namreč tri zmage prednosti. Za Peytona Manninga je bila to 148. zmaga v karieri, s čimer se je na 2. mestu izenačil z Johnom Elwayem. Več zmag ima le Brett Favre (186). Foto: Reuters
Matt Ryan
Atlanta je pričakovano premagala Arizono s 23:19. Matt Ryan je pri deveti zmagi v sezoni s podajami zbral 301 jard, a pri tem je vrgel kar pet prestreženih podaj. Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Green Bay je v gosteh premagal Detroit s 24:20. Ključni trenutek se je zgodil dve minuti pred koncem, ko je Aaron Rodgers z 22 jardov v končno cono poslal Randalla Cobba. Packersov se nista maščevala dva zgrešena prosta strela Masona Crosbyja (50 in 38 jardov). Foto: Reuters

Coltsi so začeli pogumno in dobili uvodno četrtino s 14:7. Najprej je sedem točk po tleh pridelal Delone Carter, nato je Andrew Luck podal še T. Y. Hiltonu. A v nadaljevanju tekme se je ogrela domača obramba in Lucku, prvemu izboru na letošnjem naboru, kar trikrat prestregla žogo.

Točke so padale z vseh strani
Statistika je bila na prvi pogled celo izenačena (jardi v napadu 448:446, prvi poskusi 28:25 oboje v korist Indianapolisa), a domačini so bili izjemni v vseh fazah igre. V napadu je Tom Brady podal za tri zadetke (dve je ujel Rob Gronkowski), dva so pridelali po tleh, dva je dosegla obramba, enega pa "special team".

Gronkowski bo počival 4 do 6 tednov
New England je z 59 točkami izenačil svoj klubski rekord, vseeno pa ostaja veliko grenkobe, saj se je povsem ob koncu tekme, ko je bilo že vse odločeno, poškodoval robni napadalec Gronkowski. Zaradi zloma podlaketi bo manjkal od štirih do šestih tednov.

Jones Baltimoru prinesel novo zmago
Baltimore je v gosteh premagal Pittsburgh s 13:10 in se veselil še 12. zaporedne zmage proti divizijskim tekmecem. Pri gostiteljih je manjkal podajalec Ben Roethlisberger, nadomestni podajalec Byron Leftwich je bil soliden, med drugim je s tekom za 31 jardov poskrbel za prvi zadetek na tekmi. Ravensi v napadu niso bili pretirano uspešni, saj je Joe Flacco zmogel le 164 jardov. Za edini zadetek je poskrbel Jacoby Jones, ki je v prvi četrtini vračanje punta (63 jardov) pretvoril v vodstvo z 10:7.

RG III s popolnim indeksom podaj
Washington je zmelel Philadephio z 31:6. Podajalec Robert Griffin III je imel popolni indeks podaj (158,3), od 15 podaj namreč le ene ni zaključil, kar štiri pa so končale v končni coni. Za piko na i pa je še sam po tleh pridelal 84 jardov. Po 10 tekmah ima na svojem računu 2.173 jardov po zraku in 584 po tleh. Med novinci sta mejo 2.000 + 500 premagala le Vince Young leta 2006 (2.199 + 552) in lani Cam Newton (4.051 + 706).

Schaub zbral kar 527 jardov
Med podajalci je imel izjemen večer tudi Matt Shaub, ki je pri zmagi Houstona nad Jacksonvillom (43:37, podaljšek) vrgel kar pet podaj za zadetek in skupaj vrgel kar za 527 jardov, kar je druga najvišja vsota v zgodovini Lige NFL. Jacksonville je v zadnji četrtini zapravil vodstvo s 34:20. V podaljšku sta obe ekipi zadeli prosti strel, odločilna poteza pa se je zgodila v 13. minuti, ko je Andre Johnson po podaji Shauba pretekel 48 jardov do končne cone.

Freeman spet rešil Tampo Bay
Dallas je po podaljšku ugnal Cleveland. Dan Bailey je dve sekundi pred koncem rednega dela zadel prosti strel (32 jardov), nato pa še v podaljšku (38 jardov). Brownsi so zapravili vodstvo 13:0 po prvem polčasu. Po podaljšku je slavila tudi Tampa, ki je v gosteh ugnala Carolino s 27:21. Panterji so šest minut pred koncem povedli z 21:10, a je Bucsom uspelo doseči 11 točk. Josh Freeman je 12 sekund pred koncem rednega dela v končni coni našel Vincenta Jacksona, nato pa istemu igralcu podal žogo še pri tvegani akciji za dve točki. V podaljšku je za odločilni TD podal Dallasu Clarku.