Jasonu Garrettu in Tonyju Romu se je odvalil kamen od srca - po več skromnih sezonah se je Dallas le prebil v končnico in tam zdaj tudi zmagal. Foto: Reuters
Andrew Luck
Andrew Luck je za edini zadetek poskrbel v 3. četrtini, ko je uspešno podal v padanju. V prvih štirih tekmah v končnici Lige NFL je vrgel 1.438 jardov, s čimer je popravil rekord Kurta Warnerja (1.428). Foto: Reuters
Cam Newton
Cam Newton se je veselil svoje prve zmage v končnici Lige NFL. Foto: Reuters
Joe Flacco
Trener Baltimora John Harbaugh je po tekmi svojega podajalca Joeja Flacca ocenil kot najboljšega v Ligi NFL. Foto: Reuters

Prvi trije so zmagali brez večjih naporov, najbolj napeto je bilo v Dallasu, kjer so Kavboji po preobratu premagali Detroit s 24:20. Levi so vodili večji del tekme. V prvi četrtini so dosegli oba svoja zadetka in vodili že s 14:0.

Williams po zraku dosegel oba zadetka
Še pred koncem tretje četrtine je bilo 20:7, nato je gostiteljem uspel veliki preobrat. Najprej je DeMarco Murray izkoristil četrti poskus za jard in s tekom za en jard znižal na 20:14. Dan Bailey je najprej zgrešil prosti strel, dolg 41 jardov, a se je nato odkupil z deset jardov daljšim strelom. V zadnjem napadu gostiteljev se je še drugič v končni coni znašel Terrance Williams.

Coltsi niso imeli veliko dela
Indianapolis je brez težav odpravil Cincinnati s 26:10. Gostje so imeli precej težav s poškodbami (manjkala sta A. J. Green in Jermaine Gresham), v prvem polčasu pa se je poškodoval še Rey Maualuga), tako jim z izjemo zadetka Jeremyja Hilla ni uspelo praktično nič. Na drugi strani je imel Andrew Luck svoj dan (376 jardov, TD, brez izgubljene žoge), izkazal pa se je tudi tekač Don Herron, ki je skupaj zbral 141 jardov (56 po tleh in 85 po zraku).

Arizona zmogla le 78 skupnih jardov
Carolina je odpravila Arizono s 27:16. Čeprav je bila končna razlika precej majhna, pa razlika v jardih pove vse - 386:78 v korist Panthersov. Arizona je imela spet solidno sezono, a s poškodovanima prvima podajalcema enostavno ni imela nikakršnih možnosti.

Ravensi do 10. zmage v gosteh
Divizijskega naslova in s tem prednosti domačega terena ni unovčil le Pittsburgh, ki je izgubil proti divizijskemu tekmecu Baltimoru s 30:17. Za Ravense je to že 10. zmaga v gosteh v končnici Lige NFL, kar je izenačitev rekorda Green Baya. Packersi so za to potrebovali 94 let, Ravensi pa le 19!

Končnica se bo nadaljevala že ta konec tedna, ko bodo prve tekme odigrale tudi štiri najboljše ekipe rednega dela in bodo gostile zmagovalce preizkušenj uvodnega kroga.