Futsal: Maribor povedel v finalu

Za vodstvo Litijanov je v 13. minuti poskrbel Klemen Duščak, ki je v 21. minuti povišal na 0:2. Gostitelji so se prebudili in v 24. minuti prek povratnika po poškodbi Žige Čeha znižali na 1:2. Vmes so Štajerci ostali še brez vratarja Damirja Puškarja, ki je obnovil poškodbo palca na nogi. V vrata je stopil Florjan Fras. Mariborska mreža se ni več tresla, v 26. minuti pa je Nermin Hasanbegović izenačil na 2:2. To je bil izid po 40 minutah.

Na vrsti so bili streli s šestih metrov. Pri Litiji nista bila uspešna Gašper Vrhovec in Patrik Čujec. Pri Mariborčanih ni zadel le Denis Totošković, odločilni zadetek je dosegel Hasanbegović.

"To je bila prava finalna tekma. Mi smo imeli celo tekmo pod nadzorom, več priložnosti smo si ustvarili, a nismo zadeli. Gostje so prišli na 0:2, a smo jih ujeli in popolnoma zasluženo zmagali. Čeprav so šestmetrovke vedno loterija. Vratar Litije Vid Sever je delal prave čudeže,“ je pojasnil trener Proen Maribora Robert Grdović.