Slovenija še čaka na prvo zmago. Foto: EPA

Dvoboj je bil izenačen vse do zadnje četrtine, ki se je začela z izidom 8:8, v zadnjih osmih minutah pa so bili Maltežani boljši s 5:1.

Slovenija je na začetku zadnje četrtine ob tretji izključitvi ostala brez najboljšega strelca na prvenstvu Benjamina Popovića. Gol Nicholasa Bugellija še ni pomenil poraza, ta pa se je začel oblikovati takoj nato, ko je Dino Zammit zadel iz protinapada. Gol je dodal še Matthew Zammit, tekma pa je bila odločena, ko je Andreas Galea minuto in pol pred koncem zadel za 12:8. Martin Stele je v naslednjem napadu dosegel zadnji gol za Slovenijo.

Ob Steletu so za Slovenijo zadeli še Jan Justin in Jaša Kadivec po dvakrat, Jaša Lah, Aleksander Cerar, Matej Nastran in Matic Rahne.