Hrvati se znova vračajo na vaterpolski zemljevid. Foto: EPA

V četrtfinalu so Hrvati s 6:4 premagali Rusijo, "plavi" pa težje od pričakovanj Romunijo z 10:8. V drugem polfinalu se bosta pomerili Madžarska in Grčija. Olimpijski in svetovni prvaki so z 8:4 premagali Špance, Grki pa s 13:9 srebrne izpred dveh let Italijane.

Pomlajena hrvaška reprezentanca se je pod vodstvom legendarnega trenerja Ratka Rudića po dolgem času znova uvrstila med štiri najboljše reprezentance na svetu. Desetouvrščena reprezentanca z olimpijskih igre v Atenah je proti Rusiji na začetku druge četrtine zaostajala z 2:0, nato pa dosegla štiri zadetke zapored. Rusi se do konca niso približali na manj kot minus dva.

Romuni so kljub hitremu zaostanku (1:3) dodobra namučili v predtekmovanju suvereni SČG in bili minuto pred koncem celo v igri za zmago, saj bila razlika le en gol. Dvome o zmagovalcu je s svojim četrtim zadetkom na tekmi šest sekund pred koncem razblinil Aleksandar Šapić.

Reprezentanci se bosta v boju za medalje srečali prvič po finalu EP-ja v Kranju 2003, ko je z 9:8 slavil SČG. Takrat je srečanje zasenčilo divjanje hrvaških navijačev. Zagotovo bo na tribunah vroče tudi tokrat, saj je v Kanadi veliko hrvaških in srbskih zdomcev.