Hrvaška je na velikih tekmovanjih (EP, SP, OI) premagala svojo vzhodno sosedo prvič v osmih letih. S tem si je tudi zagotovila nastop na olimpijskih igrah v Pekingu. Foto: EPA

V drugem polfinalu so olimpijski prvaki Madžari šele po podaljšku z 12:11 premagali Španijo.

Prva medalja za Hrvaško na SP-jih
Evropski in svetovni prvaki (skupaj s Črno goro) Srbi so bili večino tekme v podrejenem položaju. Na začetku so sicer povedli z 1:0, nato pa je Hrvaška dosegla 5 zadetkov zapored. Ko so varovanci Ratka Rudića tik pred koncem 3. četrtine povedli z 8:2, je kazalo, da je tekma odločena, a se Srbi niso predali. S tremi hitrimi zadetki so se približali na -3, bližje pa v zadnjih 4 minutah niso prišli. Hrvaška je tako osvojila prvo medaljo na svetovnih prvenstvih.

Na tribunah mirno
Tekma je minila brez incidentov tako v bazenu kot na tribunah, kjer so organizatorji skrbno ločili najbolj goreče navijače. Srečanje je spremljalo 5.000 gledalcev.