Špela Ponomarenko Janić je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojila šesto mesto na 500 metrov. Foto: MMC RTV SLO

Za zmagovalko, Danko Henriette Engel Hansen, je zaostala za vsega štiri stotinke sekunde. Tretja je bila Nemka Nicole Reinhardt.

Leban in Kuk osvojila osmo mesto
Ponomarenkova, ki ima že zagotovljen nastop na olimpijskih igrah, bo danes nastopila še v kvalifikacijah na 200 metrov, tako kot tudi Tilen Vidovič. V finalu A na 1000 metrov sta v kajakaškem dvojcu nastopila Lovro Leban in Rok Kuk ter zasedla osmo mesto. Zmagala sta Nemca Martin Hollstein in Andreas Ihle pred Špancema Javierjem Hernanzom in Diegom Cosgayo Noriego ter Portugalcema Fernandom Pimento in Emanuelom Silvo.

Zakrajšek osvojil 14. mesto
Svoj nastop je danes že opravil tudi kajakaš Jošt Zakrajšek, ki je bil peti v finalu B na 1.000 metrov. Skupno je 14.