Plavalka Anja Klinar je ponovila uspeh iz Almerie, Boštjan Maček pa je s puško šibrenico dosegel enaga največjih presenečenj slovenskih odprav na športnem druženju sredozemskih držav.
SI tretjič na Apeninskem polotoku
Pescara ob Jadranskem morju mu bo zagotovo ostala v spominu. Italija s Pescaro tretjič gosti sredozemske igre. Slabih 200 km naprej ob italijanski vzhodni obali so bili športniki Sredozemlja v Bariju pred 12 leti. Zloglasni Neapelj pa je bil gostitelj že pred davnimi 46 leti, torej leta 1963. Mnogi celo razmišljajo, da bodo v svetu, ki mu vlada recesija, prav najbolj bogate države tega okolja še edine zmogle organizacijo iger, ki so kar velik zalogaj.
Rekordna udežeba
V Pascari je letos rekordno število udeležencev. Številka se je ustavila pri 4.200 prisotnih in pojavila so se prva razmišljanja, da bi v prihodnje uvedli omejitve, podobno torej kot za olimpijske igre. Na slednjih naj število udeležencev ne bi več preseglo 10.500. S tem bi seveda posegli v osnovno načelo iger, toda spremembe bodo to očitno zahtevale.
Večni problem ostaja transport
Od italijanskih prirediteljev smo že v uvodu pričakovali italijansko organizacijo. Povsem razumljivo. Ko je pokrajino Abruzzi v aprilu stresel močan potres, so bili strahovi še večji. Toda kot vedno na podobnih prireditvah, vsi potrebujejo začetni zagon. Tako prireditelji kot tudi vsi, ki se tekmovanja udeležimo z različnimi nalogami. Seveda so pohvaljene redke izjeme, največja težava pa je problem transporta. Za tekmovalce še gre, tu pa se tudi konča.
Obrtniki ven, športniki noter
Tudi nad nastanitvijo športniki niso navdušeni, saj so v sredozemsko vas prišli z različnimi mojstri rokodelskih poklicev. Slednji so odhajali, športniki pa prihajali. In še nekaj je bilo jasno že pred prihodom. Pritožb na hrano zagotovo ne bo in jih, ne boste verjeli, tudi ni.
Pescara se je kljub velikim težavam spoprijela z igrami.
G8 ohromil tudi SI
Niti za trenutek niso pomislili, da bi zaprosili za prestavitev na naslednje leto ali v katero drugo italijansko mesto. Celo več, bližnje srečanje vodilnih mož najbogatejših svetovnih voditeljev G8 so preselili v nesrečno L'Aquillo. In to s prestižne Sardinije.
Že od sobote je mesto dobesedno zaprto z vseh strani. Ob želji, da bi odšli na ogled mesta, so nam to takoj odsvetovali. Tam sta zdaj v ospredju vojska in policija, naslednji konec tedna pa bo to središče sveta. Tako Italijani.
Brez Izraelcev in Palestincev
Nekaj pa Italijanom vseeno ni uspelo uresničiti. Ob kandidaturi je bil njihov močan adut, da bodo tu prvič na skupnih tekmovališčih znotraj sredozemskih iger Izraelci in Palestinci. Arabski svet na čelu s Sirijo in Libijo je enostavno rekel ne in Grki čez štiri leta očitno tega ne bodo niti poskusili.
Velike razdalje med prizorišči
L'Aquilla, ki je glavno mesto dežele Abruzzi, je edina prikrajšana za športne dogodke, saj so vse načrtovane discipline preselili drugam. Denimo nogomet v Avanzzano. Na koncu je bilo to celo dobro, saj je že ob oddaljenosti nekaterih prizorišč, predvsem jezera Bomba, kjer tekmujejo veslači ter kajakaši in kanuisti na mirnih vodah, ki je 80 km od tod, veliko negodovanj.
Športniki bi bili raje ob morju
Grki obljubljajo, da pri njih v Volosu na pol poti med Atenami in Solunom teh težav ne bo. Najdlje se bo treba peljati 25 km. Seveda tega ne verjame nihče. Tudi sredozemsko vas bi si športniki želeli tu ob morju in ne v Chiettiju pod Apenini. Toda hitro dobimo odgovor. Oni so prišli tekmovati, ne pa na počitnice.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje