Najnevarnejši srbski strelec Filip Filipović je dosegel tri zadetke, od tega enega v podaljšku. Foto: EPA

Srbije ni zmedel niti zaostanek s 5:1 in 9:5 in je v polfinalu po dveh podaljških premagala Madžarsko s 15:14. V prvem napadu podaljška je zadel Filip Filipović, kar je bilo (po 1:0) šele drugo vodstvo Srbije. Daniel Varga je izenačil, 44 sekund pred koncem pa je odločilni zadetek dosegel Stefan Mitrović, čigar nastop je bil zaradi želodčnih težav vprašljiv.

V drugem polfinalu prvenstva v Šanghaju je Italija z 9:8 premagala Hrvaško in se ji oddolžila za poraz v finalu zadnjega evropskega prvenstva. Hrvaška je prvi zadetek dosegla šele ob koncu druge četrtine, pred zadnjo četrtino pa je zaostajala že z 8:4.