Veliki junak srbske zmage na bazenu Čair v Nišu je bil vratar Slobodan Soro, ki je ubranil dve črnogorski petmetrovki. Foto: EPA

Večino časa je v finalu sicer bolje kazalo črnogorskim vaterpolistom, ki so na začetku tretje četrtine povedli za dva gola, a so se gostitelji turnirja uspešno vrnili. Zmago Srbije po rednem delu je v zadnji minuti preprečil črnogorski center Boris Zloković. Pri petmetrovkah so bili bolj zbrani Srbi, ki so tako vrnili Črnogorcem za poraz v finalu prejšnje svetovne lige.

Tretje mesto barakudam
Da je bila svetovna liga v vaterpolu bolj podobna "odprtemu prvenstvu Jugoslavije", je s tretjim mestom poskrbela Hrvaška. V boju za bronasto medaljo so "barakude" ugnale Avstralijo z 9:7.