Varovanci Tomislava Horvata so 8. decembra s podobnim izidom premagali Švicarje tudi doma, tedaj z 12:1.

Slovenci so odločno začeli tekmo in že po 15 sekundah povedli, zadel je Alen Fetić. A že v isti minuti je Dylan Malta Barreira izid poravnal.

V 6. minuti sta sledila dva zadetka Slovenije (Igor Osredkar, Kristjan Čujec), nato je v 10. in 15. minuti dvakrat zatresel mrežo Nejc Hozjan, v 16. minuti pa je izid prvega polčasa postavil Denis Totošković (6:1).

V drugem polčasu so Slovenci potrdili visoko zmago. V 23. minuti je tretjič na tekmi zadel Hozjan, takoj zatem sta se med strelce vpisala še Tilen Gajser (23.) in Žan Koren (24.), Totošković pa je v 26. minuti povišal na 10:1. Končni izid je v 31. minuti postavil Gajser.

Mesto na EP-ju, ki bo januarja prihodnje leto na Nizozemskem, si bo zagotovilo osem zmagovalcev skupin in šest najboljših drugouvrščenih, za zadnje prosto mesto pa se bosta pomerili še sedma in osma drugouvrščena ekipa.

Lestvica skupine 6: Španija 12, Slovenija 9, Latvija 3, Švica brez točk.