Državni prvaki iz Kamnika (na fotografiji strel Mihe Šantaka za izenačenje na 7:7) so prvič to sezono lahko igrali v domačem bazenu Pod Skalo. Zaradi deževnega in hladnega vremena se je zbralo le 50 gledalcev, v finalu, ko bo tekmec znova Triglav, pa je pričakovati polne tribune in vsaj 250 gledalcev. Foto: Calcit Waterpolo/Teja Jazbinšek

V hladnem sobotnem popoldnevu je Calcit Waterpolo v domačem bazenu Pod skalo zmagal z 8:7. Zadnja četrtina se je začela z izidom 7:7, dvoboj pa je odločil kapetan Martin Stele. Koprčani so imeli štiri sekunde pred koncem možnost za izenačenje, kmalu bi izsilili izvajanje kazenskih strelov, vendar so bili neuspešni.

Že v sredo, na prvi polfinalni tekmi, se je v koprskem olimpijskem bazenu odvijala prava drama, sedem sekund pred koncem pa je zmagoviti zadetek za zmago z 9:10 dosegel Martin Stele.

Za koprsko ekipo je v letošnji sezoni prvič zaigral Teo Galič, ki je sicer trener Kopra.

"Začetek tekme je potekal po naših željah, nato pa je sledil nerazumljiv padec koncentracije in nasprotnik nam je ušel za dva zadetka. Z delnim izidom 5:0 smo povedli za tri zadetke. V tem delu sta nas krasila predvsem igra s protinapadi in doseganje lahkih zadetkov. Toda zopet smo dovolili nasprotniku, da je izenačil. V zadnji četrtini je bila igra raztrgana na obeh straneh," je povedal trener Calcita Aleš Komelj.

Finalna serija bo potekala na tri dobljene tekme. Prvi dvoboj bo v soboto, 11. junija, ob 18. uri v Kranju. Koprčani se bodo v boju za tretje mesto udarili z ljubljanskim Slovanom (na dve zmagi), ki v polfinalu ni imel možnosti proti Triglavu.