Blaž Medvešek je v Izmirju prvo ime slovenske ekipe. Foto: RTV SLO

Telovadec Mitja Petkovšek bo nastopil na svojem paradnem orodju - bradlji, kjer je bil v kvalifikacijah četrti. Plavalec Blaž Medvešek pa bo tekmoval na 100 metro hrbrtno.

Trenutno zdravstveno stanje dobitnika zlate kolajne na 200 m hrbtno pa ni najboljše. Ponoči ga je mrazilo, očitno ga je načela vročina, ki jo zelo slabo prenaša. Zadnje dni je res izjemno vroče, tudi več kot 40 stopinj Celzija. Kljub težavam je Blaž danes nastopil na 50 m hrbtno in s časom 26,51 osvojil 11. mesto. Povsem razumljivo pa se je nastopu v finalu B odpovedal.

Veliko smole je imel lokostrelec Matej Zupanc, ki se je za uvrstitev med 32 pomeril z Mehičanom Serranom. Streljal je odlično, dosegel četrti izid med 64 tekmovalci, a Mehičan je bil za krog boljši in tako je Zupanc osvojil le 33. mesto. Drugi slovenski lokostrelec Matej Povž je preskočil prvo oviro - boljši je bil od Rusa Sidorina, med 16 pa se mu ni uspelo prebiti. Usoden je bil drugi Rus Abramov, tako da je Povž nastop končal na 19. mestu.