Denis Ibrišimovič je bil edini strelec Slovencev na zadnji tekmi. Foto: RTV SLO
Mali nogomet: Neučinkoviti in brez EP-ja

V krogu treh ekip s šestimi točkami je Romunija napredovala zaradi boljše razlike v zadetkih na medsebojnih tekmah. Slovenija je imela pri zaostanku z 1:2 enako razliko v golih kot Romunija, a bi nogometaši izpod Karpatov napredovali tudi v tem primeru, ker so skupaj zabili več zadetkov. Na slovenski klopi tega niso vedeli do 35. minute (!), zato so Slovenci močneje pritisnili šele v končnici in poskušali tudi z igro brez vratarja, vendar se jim to ni obrestovalo.

Varovanci Andreja Dobovičnika so sicer jalovo napadali večji del tekme, a je v belgijskih vratih blestel Luca Cragnaz. Čvrsto obrambo so prebijali predvsem s streli od daleč, vendar je bil uspešen le Denis Ibrišimovič, ki je v 18. minuti izenačil na 1:1. Vse tri zadetke za goste, ki so z 1:0 povedli iz protinapada, je dosegel kapetan Karim Bachar. Drugič je zadel s prostega strela. Ibrišimovič je imel v drugem polčasu na voljo tudi kazenski strel z desetih metrov, a je bil nenatančen.

Evropsko prvenstvo bo novembra v Portu. Slovenci so na njem edinkrat sodelovali leta 2003 v Italiji.

- ROMUNIJA 4:2 (4:1)
Šnofl 3., Ibrišimovič 8., 16., Simič 9.; Gabriel 10., M. Robert 29.

BELGIJA - MOLDAVIJA 3:2 (1:0)

1. krog:
SLOVENIJA
- MOLDAVIJA 6:2 (5:2)

BELGIJA - ROMUNIJA 1:4 (0:3)

Lestvica: ROMUNIJA 3 2 0 1 10:7 6 SLOVENIJA 3 2 0 1 11:7 6 BELGIJA 3 2 0 1 7:7 6 MOLDAVIJA 3 0 0 3 6:13 0