Oleg Vernjajev, aktualni svetovni prvak na bradlji, je najboljši evropski mnogobojec. Foto: EPA

Švicarka, ki je bila že dvakrat evropska prvakinja na preskoku (2013, 2014), je za 0,741 točke premagala Rusinjo Marijo Harenkovo. Bron je osvojila Britanka Elissa Downie, ki je zaostala za 1,250 točke.

V dvorani Park & Suites je sledil še mnogoboj za moške. Po šestih disciplinah je bil najboljši Ukrajinec Oleg Vernjajev (89,582 točke), drugi je bil Rus David Beljavski (88,131 točke) in tretji Britanec Daniel Purvis (87,423 točke).

Vernjajev je bil prvi favorit mnogoboja, kar je potrdil že v kvalifikacijah, ko je za skoraj tri točke premagal rojaka, ki nastopa za Azerbajdžan, Olega Stepka. Ta je na koncu končal na petem mestu.

Slovenija ni imela predstavnika v finalu najboljše 24-erice. Tjaša Kysselef je tekmovanje končala v kvalifikacijah na 37. mestu, Peter Lampret pa na 50. mestu.