Kitajec je bil zelo napadalno razpoložen z belimi figurami, a si je privoščil dve napaki, s katerima je pobudo prevzel 32-letni Rus. Ta nato ni izkoristil ponujenega oziroma se je dve leti mlajši tekmec uspešno rešil in nato po časovni stiski pridobil dodatno uro po 40 odigranih potezah.
V zaključnem delu igre si nihče ni privoščil napak ob precej izpraznjeni mizi, tako da sta si tekmovalca po kar 90 potezah segla v roke. Zadnji dvoboj je bil najdaljši, trajal je šest ur in pol.
Najprej pospešene, nato pa hitropotezne partije
V nedeljo bodo v tako imenovanih "tajbrejkih" najprej na vrsti štiri tekme pospešenega šaha s 25 minutami za vsakega tekmovalca. Za vsako potezo bosta prejela še dodatnih 10 sekund. Zmagovalec bo tisti, ki bo osvojil 2,5 točke.
Če bosta tudi po teh obračunih poravnana, sledita še dve minipartiji hitropoteznega šaha s petimi minutami ob dodatnih treh sekundah za vsako potezo. Zmagovalec bo tisti, ki bo v kateri od obeh tekem prejel 1,5 točke.
Če tudi po vseh teh partijah ne bo zmagovalca, sledijo do prve zmage še hitropotezni dvoboji s po tremi minutami in dvema dodatnima sekundama za potezo.
Zmagovalec bo nasledil Norvežana Magnusa Carlsena, ki je naziv najboljšega šahista na svetu držal od leta 2013, letošnjemu obračunu pa se je odpovedal zaradi pomanjkanja motivacije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje