Argentina je bila na SP-jih najboljša leta 2004, ko je bila četrta, zdaj je prvič posegla tako po medalji kot finalu. Foto: EPA
Argentina svetovni prvak v futsalu

Za zmagovalce sta po dva gola dosegla Vaporaki in Brandi, pri Rusih je blestel Eder Lima, ki je dosegel hat-trick. V boju za bron je po kazenskih strelih Iran ugnal Portugalsko (po rednem delu je bilo 2:2).

Do zdaj sta na svetovnih prvenstvih v futsalu vse naslove osvojili Brazilija (5) in Španija (2), tokrat pa sta obe ekipi hitro izpadli. Brazilci že v osmini finala, v katerem so igrali proti Iranu, Španija pa v četrtfinalu proti Rusiji.

Slovenija je bila dolgo v igri, da se prebije na svetovno prvenstvo, a je v dodatnih kvalifikacijah klonila prav proti Španiji.