Sašo Bertoncelj je za vajo na konju z ročaji dobil oceno 14,9 in osvojil bron. Foto: EPA
Daniel Keatings
Le 20-letni Daniel Keatings je postal evropski prvak na konju z ročaji. Lani je bil na EP-ju v Milanu tretji. Foto: EPA
Bertoncelj bronast na konju z ročaji

Škofjeločanu so po pritožbi slovenske reprezentance naknadno dvignili oceno težavnosti, s tem pa se mu je ocena popravila za desetinko, na 14,9 točke. To je zadostovalo za bronasto medaljo, kar je največji uspeh za tega 25-letnega telovadca Narodnega doma Ljubljana.

"To je takšno olajšanje, da sploh ne morem tega opisati. Imel sem tremo, poleg tega so bili ročaji na konju nekoliko drugačni. Pošteno povedano, je bila današnja vaja ena mojih slabših," je povedal novi junak slovenske gimnastike, ki se je lani v Milanu prvič v karieri prebil v finale EP-ja, letos pa je že stopil na oder za zmagovalce.

Zmagal je Škot Daniel Keatings z oceno 15,600. Brez odličja je ostal evropski prvak leta 2006 Romun Flavius Koczi (14,875).

Za Slovenijo so medalje na evropskih prvenstvih do zdaj osvojili še Tine Šrot, Miro Cerar, Lojze Kolman, Aljaž Pegan in Mitja Petkovšek.

35-letni Pegan je v finalu droga, v katerem so nastopili sami izkušeni telovadci, naredil preveč napak, niti seskok ni bil dober. Po dveh zlatih odličjih, enem srebru in dveh bronih je tokratno evropsko prvenstvo končal kot osmi z oceno 13,800.

"Do prve napake je prišlo že pri peganu, ko sem prišel preblizu droga, da bi ga povezal v ribalko, nato pa mi je stoja odlično uspela, a žal sem 'padel' na napačno stran in takoj sem vedel, da je prvenstvo zame končano," je povedal Pegan. Grk Vlassios Maras je že petič postal prvak stare celine.

Na parterju je zmago slavil Nemec Matthias Fahrig (15,65 točke), na bradlji (Petkovška v Birminghamu ni bilo, ker po poškodbi še ni dobro pripravljen) pa je bil najboljši Yann Cucherat (15,275). Na krogih je zlato medaljo osvojil Italijan Matteo Morandi (15,250), na preskoku Finec Tomi Tuuha (15,975).