Mitja Petkovšek je na evropskih prvenstvih prvo medaljo osvojil že leta 1998 in tudi letos je bil med glavnimi favoriti za zlato medaljo, toda zaradi napake je ostal praznih rok. Foto: EPA
Petkovšek na EP-ju zgolj osmi

. Tekmovanje je končal na 8. mestu.

34-letni Petkovšek je imel v Berlinu najboljšo oceno kvalifikacij, v finalu pa je nastopil drugi. Po nekaj sekundah je zgrešil lestvino, zdrsnil in se spustil z orodja. Vseeno je poskušal še enkrat, seveda z zavedanjem, da je vsega konec. Dobil je oceno 12,675.

Na desni strani si lahko Petkovškov finalni nastop ogledate še enkrat. Ogled je mogoč le s slovenskih IP-številk.

Slovenski šampion, štirikratni evropski prvak na bradlji, v karieri ni imel veliko takšnih spodrsljajev, toda zgodili so se mu v prav neprimernih trenutkih. Tako je ostal tudi brez medalje na olimpijskih igrah v Sydneyju in Pekingu.

Zmagal je Nemec Marcel Nguyen, drugi je bil Nizozemec Epke Zonderland, na najnižjo stopničko pa je še stopil Grk Vasileios Tsolakidis. Petkovšek je finale končal na osmem mestu.