Vasilij Žbogar je bil zadovoljen s 16. mestom. Foto: MMC RTV SLO
Vinčec in Žbogar nista navdušila

Zlato je ubranil domačin Ivan Kljaković Gašpić (35). Drugi je bil Britanec Edward Wright (35), tretji pa Šved Daniel Birgmark (41). Kljaković Gašpić se je do zlata dokopal prav v odločilni regati deseterice, v kateri je zasedel drugo mesto. Slavil je Hrvat Mate Arapov, Wright pa je bil tretji. Čeprav sta imela prva dva tekmovalca enako številko točk, pa je končna zmaga pripadla Hrvatu, ki je bil boljši od Britanca v regati za medalje. To je vodilni pred finalom, Španec Rafael Trujillo, končal na repu in zdrsnil na končno četrto mesto.

Po regati za medalje so nastopili še ostali tekmovalci za razvrstitev pod desetim mestom. Žbogar je zadnjo regato prvenstva končal na 25. mestu in je v skupnem seštevku evropske konkurence zasedel 15. mesto. "Sem zadovoljen, če pa bi naredil kakšno napako manj, pa bi bilo lahko še bolje. Na uvrstitev med najboljšo deseterico bo treba še počakati in veliko delati. Predvsem moram popraviti moje jadranje v močnem vetru, kar bo naloga za prihodnje dneve in tedne," je povedal dobitnik dveh olimpijskih odličij v razredu laser, ki pa ni bil zadovoljen z današnjim jadranjem in s 25. mestom. Precej manj je bil z nastopom zadovoljen Vinčec, ki zadnje regate ni niti odjadral.