Na 50 m hrbtno so Američani le dočakali zmago – Hunter Armstrong (24,05) je prepričljivo prehitel rojaka Justina Ressa, bronasto medaljo pa je osvojil Kitajec Džiju Šu.
Osmi plavalni svetovni rekord v Fukuoki je padel na 50 m prsno (Ž), ko je Ruta Meilutytė za 14 stotink popravila svetovni rekord, ki ji ga je v soboto uspelo izenačiti. S časom 29,16 je Litovka skoraj za sekundo premagala Američanko Lilly King in zdaj staro rekorderko Italijanko Benedetto Pilato.
Ko na 1500 m odloča pet stotink ...
V najdaljši bazenski disciplini 1500 metrov prosto je Ahmed Hafnaoui po izredno izenačenem dvoboju s časom 14:31,54 za vsega pet stotink premagal Bobbyja Finkeja (14:31,59). Drugi naslov svetovnega prvaka za 20-letnega Tunizijca v Fukuoki, kjer je slavil na 800 m prosto, medtem ko je bil na 400 m prosto drugi. Bronasto odličje je osvojil Avstralec Samuel Short, ki je vodil v prvi polovici tekme, a na koncu zaostal šest sekund.
Brez presenečenja – nova zmaga Švedinje
V zadnji sprinterski disciplini svetovnega prvenstva, ki je hkrati tudi edina 50-metrska na olimpijskih igrah, je Sarah Sjöström nadaljevala zlati pohod. Švedinja je bila na 50 m prosto znova razred zase, s časom 23,62 pa je zgolj za stotinko zgrešila sobotni svetovni rekord. Za 29-letno vladarko plavalnih sprintov je to že 12. naslov svetovne prvakinje!
Zadnja posamična disciplina 400 m mešano je pripadla Summer McIntosh (4:27,11), ki je za štiri sekunde prehitela Američanko Katie Grimes in za pet sekund Avstralko Jenno Forrester. Kanadčanka je ubranila naslov svetovne prvakinje iz Budimpešte lani.
Štafeti ZDA popravile vtis
Za konec sta na vrsto prišli štafeti mešano 4 x 100 m. Pri moških so prepričljivo slavili Američani pred Kitajci in Avstralci, za katere je Chalmers speljal bron Francozom.
Pri ženskah so Američanke ponovile uspeh rojakov, a malce manj prepričljivo, vendar glede na potek prvenstva so Avstralke razočarane s srebrnim odličjem. Odličen zaključek SP-ja so Kanadčanke potrdile z bronasto medaljo.
Po 17 dneh so se tako iztekla vodna tekmovanja na otoku Kjušu, na zahodu Japonske. Na lestvici medalj je slavila Kitajska s skupno 20 zlatimi odličji, pred Avstralijo s 15 naslovi svetovnih prvakinj in prvakov. Zadnji dan so se na tretje mesto povzpele ZDA z osmimi zlatimi odličji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje