V popoldanskem finalu je nastopila ženska štafeta na 4 x 200 m prosto. Janja Šegel, Katja Fain, Hana Sekuti in Tjaša Pintar, ki so bile v kvalifikacijah četrte, so v finalu s časom 8:06,93 osvojile peto mesto.

Zmagale so Izraelke (7:51,83) pred Madžarsko (7:52,92) in Turčijo (8:01,58).

Čas Janje Šegel je bil 1:57,74, kar je njen najboljši izid v sezoni. Gre za potrditev olimpijske norme B. Norma A znaša 1:57,26.

"Že zjutraj sem bila zelo zadovoljna, popoldne mi je uspelo nekaj dodati in kaže, da bom z vsakim nastopom hitrejša. Jutri se bom skušala spočiti, nato pa že zjutraj v sredo odplavati izid za polfinale. S štafeto pa smo lahko zadovoljne. Peto mesto v Evropi je lep dosežek," je na 23. rojstni dan v srbski prestolnici povedala Janja Šegel in storila nov velik korak proti posamičnemu nastopu na olimpijskih igrah.

Slovenska dekleta peta v štafeti 4 x 200 m prosto na EP-ju v Beogradu

Zelo solidno je dopoldne nastopila tudi moška štafeta 4 x 200 m prosto. Sašo Boškan, Arne Štular Furlan, Primož Šenica Pavletič in Jaka Pušnik so s 7:24,62 le za tri stotinke sekunde zgrešili slovenski rekord in kot prva rezerva končali na 9. mestu.

Slovenska štafeta 4 x 200 m (Šegel, Fain, Sekuti, Pintar) je osvojila peto mesto. Foto: MMC RTV SLO

Slovenske nastope je v Beogradu danes odprl Anže Ferš Eržen in s 4:23,63 osvojil 14. mesto na 400 m mešano. Glede na štiri sekunde boljši osebni rekord je bil morda dosegljiv tudi finale, za katerega je zadostoval dosežek 4:21,82.

Nadaljevali sta Tjaša Pintar in Hana Sekuti na 100 m prosto. Prva je s 56,88 dosegla izid sezone in končala na 27. mestu, druga je bila 33.

Prireditelji so popoldne skupaj podelili tri komplete kolajn. Zmago Izraelk v štafeti smo že omenili. V moški štafeti 4 x 200 m je zmagala Litva (7:08,04) pred Madžarsko (7:09,59) in Grčijo (7:09,73), na 400 m mešano pa je zmagal Grk Apostolos Papastamos.

V torek bodo slovenske barve v Beogradu branili Tina Čelik na 100 m prsno in Jaka Pušnik, Anže Ferš Eržen ter Primož Šenica Pavletič pa na 200 m hrbtno.

Nastop slovenske štafete 4 x 200 m prosto v finalu EP-ja v Beogradu