Urška Žolnir je dobila sedem borb in zmagala na tekmi svetovnega pokala v Birminghamu. Foto: STA

Žolnirjeva je v finalnem dvoboju s 7:0 premagala Izraelko Yaden Gerbi. V kategoriji do 57 kilogramov je Tina Trstenjak izgubila že v prvem krogu. Boljša je bila Sarah Loko iz Francije, Trstenjakova pa je ostala brez uvrstitve. V prvem krogu se je poslovila tudi Petra Nareks v kategoriji do 52 kilogramov. Močnejša je bila Britanka Sophie Cox.

Moški se merijo v Rimu. Vsi slovenski judoisti so prvi dan tekmovanja ostali brez uvrstitev. Dorijan Jamnišek, Matjaž Trbovc (oba do 60 kg), Simon Mohorovič, Tadej Zalaznik (oba do 66 kg), Tadej Čeh, Žiga Vuzem in Marko Prodan (vsi do 73 kg) so v prvih krogih klonili. V nedeljo bodo na tatamije stopili še Aljaž Sedej, Mario Rudl, Jesenko Četič (vsi do 81 kg), Žiga Vnuk (do 90 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Mitja Jenuš (nad 100 kg). V nedeljo ne bo nastopila nobena Slovenka.