Utška Žolnir se iz Moskve vrača s prestižno zmago. Foto: STA
Žolnirjeva stopila na najvišjo stopničko

Bronasta z olimpijskih iger v Atenah je v prvem krogu premagala Francozinjo Margaux Pinot, v drugem Venezuelko Ysis Parreto, nato Izraelko Alice Schlessinger, v polfinalu pa še eno izraelsko judoistko Yarden Gerbi. Tekma je štela tudi v kvoto točk za uvrstitev na olimpijske igre prihodnje leto v London.

V moški konkurenci je Rok Drakšič v kategoriji do 66 kilogramov zasedel peto mesto.

Polavderjeva končala na petem mestu
Lucija Polavder
je v nedeljo v kategoriji nad 78 kg zasedla 5. mesto, Ana Velenšek pa je v kategoriji do 78 kg klonila v osmini finala. Polavderjeva je v osmini finala izločila Rusinjo Jekaterino Šeremetovo, nato pa je v četrtfinalu morala priznati premoč Kitajki Tong Ven, kar ji je na koncu navrglo končno peto mesto. Za Velenškovo je bila v kategoriji do 78 kg v osmini finala usodna Američanka Kayla Harrison, svetovna prvakinja z lanskega svetovnega prvenstva v Tokiu.