Ponovitev obračuna z EP-ja med Katrin Lunde in Tanjo Oder je ponovno pripadel Norvežanki. Foto: EPA
Danke so uspešno zaustavljale napade Slovenk. Foto: Reuters
Ljubljančanke so vse preveč igrale na krožno napadalko Bodnievo. Foto: Reuters
Robert Beguš
Robert Beguš se ni proslavil s slovensko reprezentanco na EP-ju, kako bo s Krimom v LP-ju? Foto: RTV SLO
Krimovke začele s porazom

Krimovke so vodile večino prvega polčasa, nekajkrat so tudi vodile s po dvema zadetkoma in imele napad, a priložnosti niso znale izkoristiti.

Norveška ukana z EP-ja
Trener Aalborga Christian Lamose je ob izključitvah presenetil Slovenke z zamenjavo dobre vratarke Katarine Lunde s šesto igralko, Danke so tako vedno zadele z igralko manj. V zaključku so bile gostiteljice bolj zbrane in dobile polčas s 15:14. Pri krimovkah je blestela kapetanka Tanja Oder, ki je dosegla polovico vseh zadetkov.

Usoden začetek drugega dela
Ko Slovenke na začetku 2. polčasa niso zadele dobrih pet minut, so si gostiteljice priigrale štiri zadetke prednosti. Danke so zadevale, gostje pa grešile iz samostojnih akcij, hkrati je Lundejeva zaklenila vrata Aalborga. Kapetanka Odrova je ostala brez zadetka v nadaljevanju, ob tem pa je zapravila še dve sedemmetrovki.

V soboto na vrsti že nov izziv
Slovenske prvakinje so se zbudile prepozno in so uspele le omiliti uvodni poraz, a bi ob večji zbranosti lahko kaznovale neučinkovitost Dank, ki niso zadele kar sedem minut. Prevelika ovira za preobrat je bila Lundova v vratih Aalborga, ki je zbrala kar 18 obramb. Naslednjo soboto ob 18.15 Krim čaka že nova evropska naloga, v Tivoli prihaja Dinamo Volgograd.

Izjavi po tekmi
Robert Beguš, trener Krima Mercatorja: "Igrali smo preveč živčno, preveč v krču. Napravili smo kar nekaj napak, zgrešili nekaj 'čistih' strelov, tako da nam ni uspelo vsaj izenačiti. Resnično menim, da je vse skupaj le posledica preveč živčne igre in da bomo v prihodnje pokazali več."

Tanja Oder, kapetanka Krima Mercator: "Treba bo analizirati tekmo, je pa dejstvo, da smo celo tekmo igrale brez pravih idej v napadu, medtem ko obramba pri nas ni bila nikoli vprašljiva. Kljub vsemu smo si vseeno priigrale kar nekaj lepih položajev za strel, eden ključev Aalborgove zmage pa je bila prav gotovo tudi vratarka Katrine Lunde, ki nam je še posebej v drugem polčasu povzročila veliko težav."

PODRAVKA - VIBORG 32:31 (19:19)
Z zadetkom Todorovske v zadnjih sekundah so oslabljene Koprivčanke ugnale aktualne evropske klubske prvakinje.
LEIPZIG - LARVIK 23:31 (8:16)