Dušan Podpečan ni mogel ustaviti vseh naletov danskih rokometašev. Foto: RTV SLO
Micke Naesby
Micke Naesby je bil prvi strelec tekme v Aarhusu. Foto: RTV SLO
Lars Mikkelsen
Lars Mikkelsen je bil nerešljiva uganka za velenjske strelce. Foto: RTV SLO

Srečanje so bolje začeli Velenjčani, ki so po zadetku Vedrana Zrnića hitro povedli z 2:0. Sledilo je obdobje enakovredne igre, ko so slovenski podprvaki ohranjali minimalno vodstvo, čeprav so zapravili številne 100-odstotne priložnosti.

Danci so tako do prvega izenačenja prišli šele pri izidu 6:6. V drugem delu prvega polčasa so nato pri izidu 10:9 prvič povedli. Gostitelji so nato še dvakrat zapored zadeli v polno in prišli do vodstva s tremi zadetki, ki so ga po zaslugi izkušenega Micka Naesbyja (v prvem polčasu je zadel sedemkrat, skupaj pa 10-krat) ohranili do odmora.

Drugi polčas so silovito začeli danski rokometaši, ki so z delnim izidom 3:0 prisilili Larsa Waltherja, da že po 4. minutah nadaljevanja prekine igro z minuto odmora. Sledile so vzpodbudne minute rokometašev iz Šaleške doline, ki so se približali na 19:17.

V osrednjem delu drugega dela sta blestela predvsem oba vratarja, ki sta nanizala številne obrambe. Vratar Aarhusa Lars Mikkelsen je tako že v 47. minuti srečanja zbral 20 obramb, njegovi soigralci pa so s povprečno igro v nadaljevanju v napadu prišli do najvišje prednosti pri izidu 25:19.

Ob koncu so nekoliko popustili kar so gostje izkoristili in s pomočjo 22 obramb Dušana Podpečana ublažili poraz. Gorenje je tako osvojilo drugo mesto v skupini C in bo v osmini finala igralo z enim izmed preostalih zmagovalcev skupin.