Jure Natek je dobro izkoristil svojo priložnost. Foto: RTV SLO
Edvard Kokšarov
Edvard Kokšarov je v Zlatorogu zablestel v uvodnih minutah, ko je dosegel sedem zadetkov. Foto: RTV SLO
Kristian Kjelling
Kristian Kjelling je bil najboljši strelec pri španski ekipi, ki je pred dvema letoma v Celju klonila za 13 zadetkov. Foto: EPA

Celjani so srečanje začeli silovito. V uvodnem delu srečanja so po zaslugi trde obrambe in hitrih protinapadov prišli do prednosti z 10:4. Blestel je kapetan Edvard Kokšarov s sedmimi zadetki. Slovenski prvaki so po najvišjem vodstvu pri izidu 12:5 nekoliko popustili, kar so nasprotniki hitro kaznovali in znižali le na - 4.

Drugi polčas se je začel z enakovredno igro, saj so Celjani zlahka ohranjali prednost šestih zadetkov. Gostje iz Španije so se nato najbolj približali pri izidu 22:18, a so gostitelji z zadetkoma Harboka in Jureta Natka znova ušli na +6.

Sledili sta dve izključitvi Uroša Zormana, ki pa ju gostje po zaslugi vratarja Gorazda Škofa niso uspeli izkoristiti. Po vrnitvi Zormana na igrišče se je v napadu popolnoma razigral Harbok, ki je ob pomoči Miladina Kozline in Kokšarova popeljal celjsko barko proti veliki zmagi.

Celjane v torek čaka žreb, ki jim bo določil tekmeca v osmini finala. Povratna tekma (10. ali 11. decembra) bo v celjskem Zlatorogu, ki niti po dveh letih gostovanj najboljših evropskih ekip ne pozna poraza.

Izjavi po tekmi:
Miro Požun, trener Celja Pivovarne Laško:
"Breme je bilo veliko, saj smo veljali za papirnatega favorita. V letošnji sezoni smo prvič pred domačimi gledalci gostili ekipo iz najvišjega kakovostnega razreda, dvoboj pa je pokazal, da smo se kljub nekaterim kadrovskim spremembam sposobni kosati z vsemi najboljšimi."

Edvard Kokšarov, igralec Celja: "Motiv je bil na najvišji možnio ravni. Načrtovano zmago smo dosegli, tako da z velikim optimizmom zremo v naslednje tekme."