Kapetan Uroš Zorman je vlekel slovenski voz. Foto: Reuters
Gergo Ivancsik
Gergo Ivancsik je bil z 10 goli najboljši strelec tekme. Foto: EPA
Slovenci na Madžarsko z dvema goloma prednosti

Slovenci so na Kodeljevem, kjer je bilo peklensko vroče, večji del lovili neugodne Madžare. Varovance Zvonimirja Serdarušića je v 1. polčasu v igri držal razpoloženi Uroš Zorman, ki je dosegel 5 golov. Izid polčasa (12:12) je ob izteku časa s sedmih metrov postavil Luka Žvižej.

Trda tekma "gol za gol" se je nadaljevala tudi po odmoru. Po izenačenju na 19:19 je Slovenija z dvema zaporednima goloma Aleša Pajoviča prvič povedla s +2 (21:19). Minuto pred koncem je Slovenija prek Pajoviča, Davida Miklavčiča in L. Žvižeja ušla na +3, a je nato prvi strelec tekme Gergo Ivancsik izkoristil sedemmetrovko za končnih 27:25. Malo pred koncem je rdeči karton zaradi udarca Carlosa Pereza dobil L. Žvižej.

Slovenci so zapravili precej "zicerjev", upati je le, da jih to ne bo predrago stalo. Vsekakor jih na povratna tekmi, ki bo v nedeljo, 20. junija, čaka izjemno težko delo.

Zvonimir Serdarušić: "Glede na to, kako se je tekma razpletala, sem lahko zadovoljen z izidom. Zadovoljen sem predvsem z obrambo. Prejeli smo le 25 golov, le 12 v prvem polčasu, za sodobni rokomet je to zelo dobro. Po drugi strani pa že dolgo nisem videl toliko zgrešenih 'zicerjev', zaradi katerih je razlika prenizka. Če bomo na povratni tekmi ponovili tako obrambno predstavo in zadeli iz le polovice priložnosti, ki smo jih na današnji tekmi zapravili, potem bomo šli naprej. A nihče ne ve, ali bo res tako."

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO
LJUBLJANA

SLOVENIJA - MADŽARSKA 27:25 (12:12)
Slovenija: Zorman 6, Pajovič 5, Vugrinec 4, Kavtičnik 3 (2), Miklavčič in L. Žvižej 2 (1), Gajič, M. Žvižej, Pucelj, Skube in Špiler po 1.
Madžarska: G. Ivancsik 10 (5), Perez 4, Gal 3, Laluška, Mocsai in Eklemović po 2, T. Ivancsik in Schuch po 1.

PORTUGALSKA - ŠPANIJA 26:27
Povratne tekme bodo 18., 19. in 20. junija.

Francija, Švedska, Poljska, Islandija in Hrvaška so že uvrščene na svetovno prvenstvo, ki bo med 13. in 30. januarjem 2011 potekalo na Švedskem.