Najučinkovitejši igralec tekme v Mariboru je bil Mario Šoštarič, dosegel je devet zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com
Gorenje do tesne zmage v Mariboru

Zmag v 4. krogu končnice sta se razveselili še moštvi Celja Pivovarne Laško ter Rika Ribnice. Prvo je pred srednim derbijem z Gorenjem visoko ugnalo Urbanscape Loko (40:23), slednje pa je bilo na obračunu za 4. mesto na lestvici boljše od Kopra 2013 (30:26).

Že prvi del tekme v Mariboru je bil izenačen, a ob odmoru so Velenjčani imeli kar pet golov prednosti. Mariborčani so se v 47. minuti približali na dva zadetka zaostanka (23:25), štiri minute pozneje le na enega 26:27, z 29. golom, ki ga je dosegel Tadej Sok, pa tudi izenačili. Sledil je gol Michala Pavla Szybe, obramba Benjamina Burića, na 31:29 pa je iz sedemmetrovke (pri tem je bil izključen Sok) povišal Mario Šoštarič.

Gorenje bo v naslednjem kolu gostilo Pivovarno Laško, Maribor pa bo gostoval v Kopru.