Celjani v Atenah niso doživeli podobnega poraza kot lansko leto v Beogradu. Foto: EPA
Uroš Zorman in Gorazd Škof
Uroš Zorman in Gorazd Škof sta bila pomembna igralca pri visoki zmagi Celjanov nad Athinaikosom. Foto: RTV SLO
Edvard Kokšarov
Edvard Kokšarov je bil znova pravi kapetan svojega moštva, saj je v prvem polčasu zadeval v težkih trenutkih. Foto: EPA

Varovanci Mira Požuna so hitro prevzeli vajeti igre v svoje roke in povedli s 6:1. Po izključitvah Sergeja Harboka in Uroša Zormana so prednost zapravili in Grki so ob koncu 10. minute ujeli priključek.

Ob ukrajinskem rokometašu so celjsko barko v prvem delu na površju držali tudi Edvard Kokšarov, ki je zadeval v težkih trenutkih, in Gorazd Škof, ki je v prvem delu zbral 9 obramb (skupaj 14).

Drugi del so agresivno začeli Grki, ki so se približali na 15:11, a so Celjani s pametno igro hitro zaustavili njihov nalet in pri izidu 18:11 dosegli do tedaj najvišjo prednost na tekmi. Nato je sledilo obdobje enakovredne igre, v katerem so Celjani le nadzorovali izid, saj se Grki niso približali na manj kot pet zadetkov.

Ob koncu so nato rokometaši iz mesta ob Savinji le še stopnjevali ritem in dvoma o zmagovalcu ni bilo. Priložnost so dobili tudi rokometaši, ki sicer manj igrajo v Ligi prvakov.

Po zmagi je strateg Celjanov Miro Požun povedal: "Za nas je bila to izjemno pomembna tekma, saj smo le v primeru zmage lahko računali na uvrstitev v osmino finala. Odločila je naša dobra igra v obrambi, saj smo bolj ali manj zaustavili najbolj nevarna Makrisa in Troupisa."

Organizator igre Uroš Zorman pa je dodal: "Lani smo doživeli grenko izkušnjo v Beogradu, tako da smo bili v Atenah zelo motivirani in odločeni zmagati. Gostitelji so prikazali dokaj ostro igro, kar sta avstrijska sodnika tolerirala."