Miladin Kozlina je rešetal mrežo Mustafe Torla. Foto: RTV SLO
Nejc Hojč

Zlatorog so zavzeli finalisti SP-ja v orientalskih plesih, Celjani pa so tako svoje ljubljence lahko spremljali v legendarnem Golovcu. Gostje, brez bombarderjev Radoslava Stojanovića in Milana Ivanovića, so izkoristili prvo domačo izključitev in šest izgubljenih žog v petnajstih minutah varovancev Kasima Kamenica ter nekajkrat povedli za dva.

Celjani so prevzeli pobudo v 21. minuti prek Edvarda Kokšarova (10:9), Miladin Kozlina pa je v 24. minuti prvič zadel za domače vodstvo treh zadetkov (12:9). Moštvi sta na odmor odšli z neodločenim izidom 14:14.

Kozlina - Kokšarov dokončno nagnila tehtnico na domačo stran
Celjski tandem Kozlina - Kokšarov je v nadaljevanju s pridom izkoristil hrpeljski mrk, pivovarji pa so po nizu 6:1 povedli z 20:15. Prednost so rutinirano zadržali, saj se je četa Vojka Lazarja še najbolj približala v 47. minuti prek Nejca Hojča - znižali so na tri gole zaostanka.

Trebanjci deklasirali ose
Trimo je v Trebnjem po najboljši letošnji predstavi brez težav premagal velenjsko Gorenje (33:23). Slednje si je tako privoščilo velik spodrsljaj v boju za Ligo prvakov, ključ do domačega uspeha pa sta bila granitna obramba z Davidom Imperlom na čelu (20 obramb) in učinkovit napad. Blestela sta Uroš Elezovič in David Miklavčič s po sedmimi goli. Ose so zaostajale tudi že za 14 golov (27:13).