Beloruski bombarder v celjskem dresu Sergej Harbok je ravno na dan tekme dopolnil 23 let. Foto: RTV SLO
Edi Kokšarov
Edvard Kokšarov je vseh pet sedemmetrovk pretvoril v zadetek. Foto: RTV SLO
Dragan Gajič
Dragan Gajič je skušal zapolniti vrzel na desni strani, kjer imajo Celjani zaradi poškodb letos veliko težav. Foto: RTV SLO
Jesper Nöddesbo
Jesper Nöddesbo je presenetil tudi Mira Požuna. Foto: RTV SLO

Slovenski prvaki so s tem izpolnili svoj cilj in že na prvi tekmi dosegli zmago. Če bodo na povratni tekmi popravili predvsem igro v obrambi, se lahko nadejajo napredovanja v četrtfinale najelitnejšega rokometnega tekmovanja v Evropi.

Tekmeca sta bila v prvih 18 minutah neverjetno izenačena, saj je bil izid do 8:8 kar osemkrat izenačen. Danci so zadetke dosegali predvsem v igri na krožnega napadalca, Celjane pa je v igri držal Sergej Harbok, ki je do izida 7:7 dosegel vse svoje štiri zadetka v prvem polčasu.

Krvnik Nöddesbo
Ob koncu uvodnega polčasa so gostitelji ustavili beloruskega bombarderja, s tem pa tudi slovenskega prvaka. Danci so nadaljevali z igro na krožnega napadalca Jesperja Nöddesboja (do polčasa je dosegel šest zadetkov) in izid v 25. minuti je bil 12:9, ob polčasu pa 15:12. Razlog za zaostanek je bil predvsem v slabi obrambi. Gorazd Škof je tako v 21 minutah ubranil le eno žogo. Njegova menjava Gregor Lorger ni bil veliko bolj uspešen.

Zeleno-rumeni so prvič povedli v 38. minuti, ko je svoj prvi gol dosegel Miladin Kozlina (17:18). Izid je bil zadnjič izenačen na 22:22, ko je neugodni Nöddesbo dosegel svoj 11. zadetek. Slovenski prvaki so svojo največjo prednost dosegli v 55. minuti, ko so povedli z 29:33. Žal so v slabi končnici zapravili lepo prednost. A dejstvo, da je Zlatorog še vedno neporažen, vliva optimizem pred povratno tekmo, ki bo prihodnjo soboto.

V Škofu še veliko rezerve
Pri Celjanih je razočaral vratar Gorazd Škof. V njem ima celjska vrsta še veliko rezerve. Na gostovanju v Koldingu sta navdušila Edvard Kokšarov (10 golov) in Sergej Harbok (8). Slednji je ravno na dan tekme dopolnil 23 let.

Izjavi po tekmi
Miro Požun, trener Celja PL: "S tako dobro ekipo letos še nismo igrali. Sicer smo se pripravili na njih, a so nas presenetili z drugim krožnim napadalcem. V drugem delu smo spremenili obrambo in jih prisilili k večjemu številu napak. Pričakoval sem, da ne morejo zdržati ritma iz prvega polčasa. Vsi so od nas pričakovali zmago že na prvi tekmi, kar je ustvarilo pritisk na naše igralce. Tudi na povratno tekmo se moramo pripraviti. Upam, da ne bo težav."

Ulf Sivertsson, trener Koldinga: "Gostje so zelo kakovostno moštvo, toda vseeno smo računali, da bi jih lahko presenetili. V Celju je še ena tekma in ne bomo se predali."

Gorenje je že v soboto v Velenju premagalo francoski Montpellier s 26:22. Povratna tekma bo prihodnjo nedeljo.