Filip Jicha je dosegel štiri zadetke. Foto: EPA
Momir llić in Petar Metličić
Petar Metličić (desno) je lahko v tej akciji le s pogledom spremljal Momirja Ilića. Foto: EPA
Celjani brez možnosti

Celjski "otroški vrtec" se ni mogel enakovredno meriti z zvezdniki iz Kiela, ki so v svojem nabito polnem rokometnem hramu prevladovali od prve do zadnje minute. Pivovarji so si že po 10 minutah priigrali zaostanek štirih zadetkov (3:7), 11 minut pozneje pa so zaostajali za osem (8:16).

16 zadetkov najvišja prednost Kiela
Gostje v obrambi niso imeli odgovorov na enostavno in tekočo igro gostiteljev, ki so svojo nalogo solidno opravili tudi v obrambi. Slovenski prvaki so se sicer v 26. minuti Kielu približali na pet golov zaostanka (13:18), a le tri minute pozneje je bilo znova -8 (13:21).

V drugem polčasu je domači trener Alfred Gislason spočil udarne može in v ogenj poslal "rezerviste". Celjani so se z njimi nekaj časa še dokaj enakovredno kosali, nato pa spet popustili. Prednost Kiela je rastla do 57. minute (42:26), 16 zadetkov pa je znašala tudi na koncu tekme.

Jerome Fernandez in Gašper Marguč sta dosegla po osem zadetkov.
Prihodnji konec tedna v Celju Barcelona
Slovenski prvaki so krog pred koncem rednega dela še vedno na četrtem mestu v skupini A. Prav toliko točk je zbral petouvrščeni Chambery, ki ima v medsebojnih tekmah slabše razmerje v golih. Tokrat je visoko klonil v Barceloni (23:38).
Izbranci Mira Požuna bi tudi s porazom na zadnji tekmi, ko bo Celje gostilo Katalonce, napredovali v osmino finala, če bi Chambery na domačem obračunu z Rhein-Neckar Löwnom ostal praznih rok. Kielce jih ne morejo več prehiteti.