Niz neporaženosti pivovarjev v dvoboju z osami tako traja že 26 tekem. Celjani so v tem času nanizali 23 zmag, medtem ko so se tri tekme končale z remijem.

Celjani so dobili trd obračun pred 1.800 gledalci v Rdeči dvorani. Na fotografiji Darko Stojnić v primežu Kristjana Horžena in Josipa Šarca. Foto: www.alesfevzer.com

Gorenje vodilo s +4, a ob polčasu izenačeno
Začetek srečanja je bil pričakovano izenačen. V sredini polčasa pa so se domači odlepili. Pivovarji so imeli precej težav z velenjsko obrambo 5-1, ki ji je poveljeval vratar Emir Taletović. Vlado Matanović je tako z dvema goloma iz protinapada povišal na 10:6. Minuta odmora je predramila pivovarje, ki so zaigrali bolje in začeli loviti Velenjčane. In deset sekund pred koncem polčasa so izenačili - v protinapadu je za 12:12 zabil Gal Marguč.

Zadnjih pet minut tekme Gorenje – Celje PL

Celjani naredili delni izid 3:0
Celjani so drugi del odprli z delnim izidom 3:0, nato pa prednost dveh ali treh golov uspešno držali. Ibrahim Haseljić je v 51. minuti znižal na 21:22, Gorenje je imelo nato še napad za izenačenje, a so ga zapravili. Na drugi strani so pivovarji po golu Igorja Anića ušli na +3 (24:21). V končnici se je razigral še Josip Šarac, ki je zadel dvakrat zapored za 27:24. In ko je nekdanji igralec Gorenja Rok Ovniček manj kot dve minuti pred koncem zabil za 28:25, dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Znova so prevladale izkušnje in kakovost Celjanov. William Accambray je bil s sedmimi goli prvi strelec tekme.

Celjani spet dobili derbi z Velenjčani

"Težka tekma je za nami. Velenje je dalo vse od sebe, derbiji niso lahki. Kljub zaostanku v prvem delu smo ostali mirni, strnili smo vrste in izenačili rezultat. Pred drugim delom smo se dogovorili za mirno nadaljevanje, tekme se igrajo šestdeset minut, nismo hiteli in si s takšno igro na začetku drugega polčasa priigrali prednost. Rezultat smo nato nadzorovali in zanesljivo dosegli zmago ter tako na najlepši način odprli spomladanski del prvenstva," je dejal kapetan pivovarjev David Razgor, medtem ko je trener Gorenja Zoran Jovičić ocenil: "Celjani so fizično izjemno močni. Svojo fizično premoč so danes izkoristili in po mojem mnenju zasluženo slavili."