Gladka zmaga celjskih rokometašev

Srbski podprvak je v Celje prispel precej oslabljen, saj je imel trener Ivan Petković poškodovanih kar osem igralcev.

Do konca rednega dela so še štirje krogi, trenutno pa mesta za zaključni turnir zasedajo Vardar, Zagreb, Brest in Celje. Po dveh zaporednih porazih so Celjani dosegli novo zmago, tokrat deveto v sezoni.

Uvodnih 15 minut malce slabša obramba
Gostitelji ničesar niso želeli prepustiti naključju. Če so se v uvodnih minutah še nekoliko lovili s slabšo obrambo, pa je nato igra varovancem Branka Tamšeta le stekla in gole so nizali drugega za drugim. V 12. minuti so pobegnili za tri gole (11:8), nato pa z delnim izidom 4:0 že na 16:10. Od tu naprej je sledil zgolj promet proti golu Pančeva, Celjani so na odmor odšli s prednostjo desetih zadetkov.

Razred zase v drugem polčasu
V drugem polčasu je celjska obramba začela delovati, prednost gostiteljev pa se je s tem še višala. Na koncu je znašala kar 14 golov. Pri Celjanih je bil s sedmimi goli najboljši Žiga Mlakar, medtem ko je za Dinamo Stefan Saponjić prispeval šest golov.