Povratna tekma bo v nedeljo. Evropski prvaki so na pragu tretje letošnje lovorike in 12. naslova državnih prvakov. Zmaga Celjanov pa je bila težja kot kaže izid, saj so Velenjčani držali korak z gosti vse do zadnjih petih minut.

Gostitelji so nastopili brez Bedekoviča (vročina) ter Kavtičnika (poškodba), pri Celju pa je manjkal vratar Perić, ki ga je zamenjal Lorger.

Domači navijači so se samo enkrat veselili vodstva Gorenja (1:0), nato pa se je potek igre odvijal po željah varovancev Mira Požuna, ki niso borbenim gostiteljem dovolili, da se približajo na več kot dva gola zaostanka.

Po silovitem začetku v drugem polčasu je kazalo, da bodo Celjani zlahka zmagali (15:21), a so se Velenjčani z agresivno obrambo 5:1 vrnili v igro. Dvorana je bila ponovno na nogah v 49. minuti, ko so Velenjčani po daljšem času izenačili na 24:24.

Izkušenejši Celjani so se v finišu tekme zbrali in s petimi zaporednimi zadetki (24:29) rešili vprašanje zmagovalca.

GORENJE - CELJE P. L.   28:33 (12:15)