Sebastian Skube je k zmagi 'pivovarjev' prispeval šest golov. Foto: Aleš Fevžer
Klemen Cehte
Rokometaši Gorenja (na fotografiji Klemen Cehte) so se znesli nad Slovanom. Foto: Aleš Fevžer
Celjski rokometaši ugnali Krko

Celjski rokometaši so dosegli enajsto zmago v državnem prvenstvu, obračun proti Novomeščanom, ki so doživeli že tretji zaporedni poraz, pa so izkoristili za pripravo na mednarodni dvoboj z Veszpremom, ki bo to soboto v veszpremski Areni.

V 37. minuti pet golov prednosti
Izbranci domačega trenerja Vladana Matića so imeli v prvem polčasu kar hude preglavice z bojevitimi dolenjskimi rokometaši, v drugi polovici tekme pa so vendarle uveljavili svojo premoč in si v 37. minuti priigrali pet golov prednosti (18:13), nato pa tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca. V celjski ekipi je bil strelsko najučinkovitejši Sebastian Skube s šestimi, v novomeški pa Aleksander Špende z desetimi goli. Izkazal se je tudi gostujoči vratar Rok Zaponšek s 17 obrambami.

Gorenje vodilo že za 13 golov
Velenjčani so se po bolečem porazu na Pirenejskem polotoku znesli nad Ljubljančani in zadržali prvo mesto na lestvici. Pred drugouvrščenimi Celjani imajo točko, pred tretjeuvrščenimi Mariborčani pa štiri točke prednosti, medtem ko so Moščani na desetem mestu s šestimi točkami. "Ose", ki bodo v soboto gostile špansko ekipo Naturhouse La Rioja v šestem krogu skupinskega dela Lige prvakov, so imele na sredinem dvoboju vse niti igre v svojih rokah. Z resno in odgovorno igro so si že na polovici tekme priigrale neulovljivo prednost 13 golov, ki so jo v drugem polčasu le še oplemenitile.

V domači zasedbi je bil najučinkovitejši Senjanin Burić s sedmimi goli, v gostujoči pa je Matevž Čemas dosegel enega manj.