Edi Kokšarov je z vrnitvijo po poškodbi primaknil najpomembnejši kamenček v celjski mozaik. Foto: MMC RTV SLO
Rokometni naslov ostaja v Celju

Prvi polčas je bil izjemno živčen, zaznamovala sta ga trdi in neprodušni obrambi. Do izida 6:6 si nobena ekipa ni priigrala več kot gola prednosti. Koprčani so nato povedli z 8:6 in imeli slabih deset minut pred polčasom kar dva igralca več. Celjska obramba je zdržala, gostitelji pa so nato s petimi zaporednimi zadetki povedli z 11:8. Ob polčasu je bilo 13:10 za pivovarje.

Po odmoru so pivovarji ves čas držali prednost treh ali štirih zadetkov. Gostje so se najbolj približali na 22:20, rumeni pa so na čelu s kapetanom Edijem Kokšarovom (7 golov) zdržali vse pritiske.

Koprčani imeli sanjsko sezono
Rokometaši Kopra so vseeno lahko zadovoljni s sezono, saj so z osvojenim pokalom osvojili prvo klubsko lovoriko, prav tako pa so si priigrali prvi nastop v Ligi prvakov.